James Bond sprzedaje swojego Astona

To nie lada gratka dla fanów agenta Jej Królewskiej Mości, którzy posiadają trochę zbędnej gotówki. Z okazji wydania filmu Spectre na Blue-ray i DVD, jedyny egzemplarz Astona Martina DB10 trafi na aukcję.

Ten wyjątkowy samochód trafi pod młotek już 18 lutego w domu aukcyjnym Christies w Londynie. Ten egzemplarz jest jednym z dwóch, które zostały wykorzystane do produkcji. Jednak jako jedyny przetrwał. 

Jest to jeden z najrzadszych modeli DB, jakie kiedykolwiek powstały. Do tego jest to pierwszy model DB10 pokazany publicznie. Samochód został zbudowany z włókna węglowego, a we wnętrzu nie zabrakło luksusowych dodatków ze skóry, karbonu czy aluminium. Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 4,7 litra. Motor jest połączony z sześciobiegową skrzynią manualną. 

Samochód na pewno osiągnie wysoką cenę, szczególnie że posiada certyfikat autentyczności wydany przez Aston Martin Works. Przed sprzedażą każdy jego milimetr został sprawdzony i prześwietlony, a na dodatek producent trzyma wszelką niezbędną dokumentację. 

Cena za ten egzemplarz DB10 może osiągnąć ponad milion funtów, czyli ponad sześć milionów złotych. Ten wyjątkowy egzemplarz posiada także autograf Daniela Craiga, który zagrał Bonda w Spectre po raz ostatni.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze