Aston Martin pracuje nad wysokowydajnymi akumulatorami. Trafią one do pierwszego elektryka brytyjskiej marki

Aston Martin łączy siły z brytyjskim start-upem Britishvolt. Celem współpracy jest zaprojektowanie nowych, wysokowydajnych akumulatorów do sportowych aut. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w 2025 roku trafią one do pierwszego elektrycznego modelu Astona Martina.

Aston Martin nie rezygnuje z silników V12, ale nie mówi też „nie” kwestii elektryfikacji. Wręcz przeciwnie. Brytyjski producent planuje, by do 2026 roku każdy model w jego ofercie był dostępny także z elektrycznym układem napędowym.

Plany Astona Martina wspiera brytyjski producent akumulatorów, Britishvolt. Firmy chcą wspólnie opracować technologię ogniw akumulatorowych o wysokiej wydajności. Jak poinformowano, współpraca z Britishvolt stanowi uzupełnienie umowy technologicznej Astona Martina z Mercedesem.

Aston Martin pracuje nad wysokowydajnymi akumulatorami
Aston Martin pracuje nad wysokowydajnymi akumulatorami, fot. materiały prasowe / Aston Martin

Połączony zespół badawczo-rozwojowy inżynierów Astona Martina i Britishvolt zaprojektuje i opracuje pakiety akumulatorów, w tym szyte na miarę moduły i system zarządzania akumulatorami. Aston Martin stawia sobie za cel wyznaczenie nowych standardów dotyczących wydajności, czasu ładowania i zasięgu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe zestawy akumulatorów już w 2025 roku trafią do pierwszego elektrycznego modelu Astona Martina.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze