Karolina Chojnacka

Aston Martin AMR21, czyli powrót brytyjskiej legendy do Formuły 1

Po ponad 60 latach Aston Martin wraca do Formuły 1.

Aston Martin AMR21 to pierwszy od ponad 60 lat samochód brytyjskiej marki stworzony z myślą o rywalizacji w Formule 1. „Ubrany” w klasyczną „brytyjską, wyścigową, zieleń”, z różowymi wstawkami, akcentujący współpracę z BWT, AMR21 prezentuje się imponująco. Cytując klasyka: wygląda na szybki.

Przeczytaj też: Mercedes W12 w całej okazałości. Czy na torze będzie równie szybki jak jego poprzednik?

Kierowcami zespołu Aston Martin F1 Team w sezonie 2021 będą Lance Stroll oraz Sebastian Vettel. Czterokrotny mistrz świata związał się z Astonem Martinem po tym, jak z jego usług, po paru nieudanych sezonach zrezygnowało Ferrari. Aston Martin wierzy jednak, że z ich wsparciem i w ich bolidzie Vettel ponownie wespnie się na wyżyny swoich możliwości. Szef ekipy, Otmar Szafnauer, powiedział:

Zawsze powtarzałem i nadal będę powtarzał, że w wieku 33 lat nie zapomina się, jak szybko jeździ się samochodem Formuły 1. Jego problemy wynikały z innych rzeczy. Dlatego będziemy pracowali bez wytchnienia, aby taka sytuacja u nas nie miała miejsca.

Praca ramię w ramię oznacza, że wszyscy słuchają jakie ma potrzeby i pragnienia. Chcemy przygotować samochód, który będzie mu odpowiadał i ustawienia, jakich sobie życzy.

Mamy dwóch kierowców którymi musimy się opiekować. Jeśli będziemy ich traktowali na równi, co w przeszłości nam się udawało i przewiduję, że tak będzie również w przyszłości, to sądzę, że Seb otrzyma wszystko, czego potrzebuje. Jeśli będzie miał możliwość jeździć tak, jak lubi, wydobędziemy z niego to, co najlepsze.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze