Karolina Chojnacka

Aspark Owl, elektryczny hipersamochód o mocy 1985 KM, jest już w sprzedaży! Czy są tu chętni wydać 13 milionów złotych?

Aspark Owl nazywany jest najszybciej przyspieszającym samochodem na świecie.

Do sprzedaży trafił Aspark Owl, elektryczny hipersamochód o mocy 1985 KM, który został nazwany najszybciej przyspieszającym samochodem na świecie. W rodzinnym mieście Aspark w Osace w Japonii otwarto salon, a firma przyjmuje zamówienia również z Europy i Ameryki Północnej.

W październiku podczas testów na torze Misano World Circuit we Włoszech Aspark Owl ustawił deklarowany czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h na 1,72 sekundy!

Produkcja Aspark Owl rozpocznie się od limitowanej serii 50 sztuk, z czego 20 zostanie sprzedanych w Europie, 20 w Azji i na Bliskim Wschodzie, a 10 w Ameryce Północnej.

Aspark Owl

Przeczytaj też: Porsche stworzyło obudowę napędu elektrycznego przy użyciu druku 3D

Aspark Owl ma cztery silniki elektryczne. Aspark mówi, że prędkość obrotowa silnika wynosząca 15 000 obr/min „powinna być” najszybsza na świecie. Firma twierdzi również, że samochód wytwarza moment obrotowy 2000 Nm, ma zasięg 400 km i osiąga maksymalną prędkość 400 km/h.

Jeśli chcesz mieć Aspark Owl w swoim garażu, możesz wypełnić wniosek na stronie internetowej Aspark. Wystarczy, że masz do wydania ponad 13 milionów złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze