Artystyczny kalendarz MINI

Niezależni artyści z całego świata są autorami wydanego właśnie kalendarza MINI 2010. Dwanaście niezwykłych projektów artystycznych tworzących kalendarz to wynik ogłoszonego w sieci konkursu MINI Space Design.

fot. Mini
Uczestnicy konkursu zostali poproszeni o przedstawienie interpretacji hasła MINIMALIZM, odzwierciedlającego większą wydajność, redukcję szkodliwych spalin oraz niższą emisję CO2 w samochodach MINI. Mieli też za zadanie wpleść w projekt sylwetkę samochodu tej kultowej marki.

Na MINIspace.com nadesłano 4 000 prac konkursowych z całego świata, spośród których wybrano 12 zwycięskich projektów, m.in. z RPA, Tajlandii, Meksyku i Rumunii. Autorzy prac to wielbiciele MINI, użytkownicy MINIspace.com - portalu społecznościowego stworzonego dla ludzi kreatywnych na różnych polach artystycznych, którzy dzielą się z innymi swoją pasją tworzenia. Portal służy pomocą w organizacji zawodów, imprez i wydarzeń społecznościowych. Motywem przewodnim jest zasada kreatywnego wykorzystania ograniczonej przestrzeni, nawiązująca do idei konstruktora Mini, Sir Aleca Issigonisa, który wraz z Mini stworzył „maksymalne" auto zajmujące minimalną powierzchnię w ruchu drogowym.

fot. Mini
Kalendarz w cenie 21€ jest dostępny na stronie www.MINI.com/shop i u wybranych dealerów MINI.

Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na: www.MINIspace.com.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.