„Artysta” wysadził Lamborghini i sprzedał 999 sztuk NFT. To się nazywa sztuka?

Pewien „artysta” wpadł na dość nietypowy pomysł zarobku. Kupił Lamborghini, wysadził je w powietrze, sfilmował 999 odłamków pozostałych po supersamochodzie i wystawił je na sprzedaż. I zarobił krocie.

Czy da się zarobić na wysadzeniu samochodu w powietrze? Oczywiście, że się da. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości i odłamki auta zamienią się w drogocenne tokeny, na których zbijemy majątek.

NFT – co to jest?

NFT (tłum. ang.: non-fungible tokens – niewymienialny token) to cyfrowe (bądź realne, zapisane w rejestrze blockchain) składniki aktywów (np. zdjęcia, filmy, muzyka bądź inne zapisy – np. numery VIN pojazdu). Reprezentują szeroką gamę przedmiotów materialnych i niematerialnych, wśród których można wymienić m.in. kolekcjonerskie karty sportowe, wirtualne nieruchomości czy też dzieła sztuki. W dużym uproszczeniu, jest to niemożliwy do podrobienia certyfikat posiadania wirtualnego przedmiotu. Każdy token jest unikalny, dzięki czemu jego właściciel ma m.in. gwarancję autentyczności aktywów oraz możliwość śledzenia zakupionych produktów w Internecie.

„Artysta” wysadził Lamborghini i sprzedał 999 sztuk NFT

Pewien „artysta” ukrywający sią pod pseudonimem Shl0ms kupił Lamborghini Huracan, a następnie wysadził samochód w powietrze. Nie było to jednak byle jakie wysadzenie. To było artystyczne wysadzenie w powietrze.

Shl0ms w rozmowie z mediami poinformował, że on i jego załoga eksperymentowali nad sposobem wysadzenia samochodu, żeby stworzyć jak najwięcej „kawałków sztuki”. Kiedy opracowano koncepcję, zatrudniono „licencjonowanego inżyniera specjalizującego się w materiałach wybuchowych” i wysadzono auto w powietrze.

999 odłamków, które zostały po samochodzie, zostało przemienione na tokeny NFT i trafiły na aukcję. 111 z nich zostało zarezerwowanych dla osób biorących udział w „artystycznym” projekcie. Pozostałe 888 kawałków oznaczonych jako „$CAR” trafiło na 24-godzinną aukcję. Cena wywoławcza to 0,01 kryptowaluty Eherium (ETH), której aktualny kurs wynosi około 26 dolarów.

Oczywiście kupujący „$CAR” nie otrzymają części samochodu, a jedynie ich cyfrowe kopie. Fragmenty samochodu będą przechowywane w „bezpiecznym miejscu”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze