Arrinera zapowiada premierę pierwszej polskiej wyścigówki

Arrinera w miniony weekend ogłosiła, że jest na finiszu prac nad samochodem wyścigowym Arrinera GT4, który swoją oficjalną, światową premierę będzie mieć 14 stycznia 2016 r., podczas Autosport International - The Racing Car Show w Birmingham.

Na zakończonym w ten weekend Warsaw Moto Show 2015, wystawiono testową wersję Arrinery Hussarya, czyli polskiego supersamochodu. Zgodnie z zapowiedziami twórców, ma stanowić bazę zarówno do wersji wyścigowej jak i drogowej. Zdecydowano się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać odwiedzającym targi model GT4 w wersji 3D.

Arrinera Hussarya GT4
W 2015 roku do projektu Arrinery został zaproszony Grzegorz Pękała, doradca i ekspert najważniejszych firm motoryzacyjnych specjalizujących się w wyścigach samochodowych takich jak,  Mosler Europe czy Lotus MotoSport. Pod jego kierownictwem zespół Arrinera Hussarya Racing stworzył samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT4.

Stylizacja modelu Arrinera Hussarya GT4 to – według producenta – wyraz dążenia do uzyskania optymalnych własności aerodynamicznych, a co za tym idzie, uzyskanie najlepszych osiągów na torze wyścigowym. Nadwozie oraz elementy aerodynamiczne zostały opracowane wspólnie z Politechniką Warszawską. Ich zadaniem jest wytworzenie jak najlepszego docisku do podłoża.

W Arrinera Hussarya GT4 umieszczono centralnie silnik V8 o pojemności 6,2l, który generuje 450 KM i ponad 580 Nm. Napęd trafia na tylną oś. Jednostka współpracuje z sekwencyjną 6-biegową skrzynią, sterowaną półautomatycznie przy pomocy łopatek przy kierownicy.

Wyścigi 2016
Zgodnie z zapowiedzią planowany jest udział Arrinery Hussarya GT4 w wyścigach w klasie open, takich jak: 24h series, Super Challenge Pirelli, Britsh GT Championship. Arrinera Hussarya GT4 w całości przygotowana została przez polski zespół. Trwają też rozmowy z potencjalnymi kierowcami. Firma nie chce ujawniać jeszcze konkretnych nazwisk, ale poinformowała, że z pewnością będzie to polski kierowca, zgodnie z wizją, którą pragnie realizować: polski samochód, polski zespół, polski kierowca.  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze