Anna Grechishkina i jej TOP 10 w podróży

11 lutego 2016
Anna Grechishkina to ukraińska podróżniczka, która może pochwalić się 10-letnim stażem w podróżach motocyklem po świecie. Poniżej zdradzi, bez czego nie wyobraża sobie własnych podróży.

Trzy lata temu Anna wyruszyła w podróż dookoła świata, która nadal trwa. A jednym z głównych zadań tej wyprawy jest zachęcenie ludzi, zwłaszcza młodzieży i dzieci, do walki o własne marzenia. Z tym przesłaniem odwiedza sierocińce, szkoły, szpitale, schroniska.

Anna wytypowała 10 rzeczy, bez których nie wyobraża sobie własnych podróży:

1. Camelbak

Anna miała go zawsze przy sobie, jednak regularnie zaczęła go używać podczas upalnej podróży po Meksyku. Wcześniej wypatrywała stacji benzynowych i tam gasiła pragnienie, jednak pewnego razu zemdlała z odwodnienia w drzwiach takiej stacji i to była nauczka na całe życie. Teraz ma zawsze zapas wody w camelbaku i regularnie ją popija.

2. Śpiwór

Anna nie jest fanką spartańskich warunków i zdecydowanie woli spanie pod dachem. W niektórych krajach jest to szczególnie zalecane ze względu na własne bezpieczeństwo. Ale często używa śpiwora tam, gdzie nie jest wystarczająco ciepło, albo gdy spanie pod namiotem jest nieuniknione.

3. GPS Tracker

To małe urządzenie szczególnie potrzebne jest Annie w podróży dookoła świata, dzięki czemu może precyzyjnie określić swoje położenie i przekazać je zaufanym osobom w razie kłopotów. Szczególnie, że urządzenie działa tam, gdzie nie ma internetu i ma przycisk SOS.

4. Aparat fotograficzny

On utrwala wszystkie niezwykłe chwile i pomaga poukładać je w pamięci. Zdjęcia z pewnością przydadzą się do książek, które Anna ma zamiar napisać po powrocie.

5. Dodatkowe baterie/powerbanki

Są konieczne, gdy chcemy mieć wszystkie urządzenia zawsze naładowane i w gotowości do działania. Raz, na bardzo niebezpiecznym odcinku przez Rosję, wszystkie baterie w urządzeniach Anny się wyczerpały, a miała zakaz zatrzymywania się i nikt nie wiedział gdzie jest. Od tamtej pory jest zabezpieczona zawsze.

6. Pokrowiec na motocykl

W niektórych krajach warto motocykl przykrywać pokrowcem, by nie prowokować wścibskości, czy złośliwości ludzi. Kolorowe naklejki i dużo bagażu bardzo zwracają uwagę na motocykl i niepotrzebnie zwiększają także ryzyko kradzieży.

7. Środki do dezynfekcji rąk

Jest to niezwykle ważne, szczególnie w krajach o niskim poziomie higieny. A przypadkowe zatrucie może mocno skomplikować każdą podróż.

8. Plastikowe torby

Anna ma zawsze ze sobą pełen przekrój reklamówek i różnorodnych woreczków. One mogą uratować bagaż w razie ulewy, pomogą zabezpieczyć dokumenty, jak i stopy w butach przed zamoknięciem.

9. Sukienka

Anna nigdy nie zapomina o tym, że jest kobietą. I choć wygodniej jest jej chodzić w jeansach i T-shirtach, to czasem chce podkreślić, że pozostała kobietą, mimo iż jej środkiem transportu jest motocykl.

 

10. Uśmiech

Wiele osób pyta Annę, jakich środków osobistej obrony używa. Ona odpowiada, że nie ma żadnych, bo to lepsze, niż niezdarnie z nich skorzystać i sprowadzić na siebie jeszcze większe zagrożenie.

 

Zdecydowanie lepiej jest działać z uśmiechem, mieć pokojowe zamiary, a niebezpieczne miejsca, jak najszybciej opuszczać! Uśmiech sprawdza się zawsze, niezależnie od rejonu świata w którym jesteśmy – twierdzi Anna.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!