Ania Jackowska na XII Explorers Festival

Kobieta, motocykl i Bliski Wschód. Konfrontacja z motocyklem i samą sobą w obliczu nieznanej kultury. Ania Jackowska podzieli się wrażeniami ze swojej samotnej podróży motocyklem do Syrii i Jordanii z uczestnikami XII Explorers Festival.

fot. z archiwum Ani Jackowskiej

Na XII Explorers Festival, który odbędzie się w Łodzi w dniach 17-21 listopada 2010 roku Ania Jackowska wystąpi obok Piotra Pustelnika, Martyny Wojciechowskiej i innych światowych indywidualności alpinizmu, eksploracji, sportu, przygody i filmu. Samotna kobieta na potężnym motocyklu – tam, gdzie pojawia się, wzbudza zainteresowanie i sympatię ludzi, co pomaga jej szybciej wniknąć w świat, najczęściej całkowicie odmienny od tego, w którym żyje. Dla Ani Jackowskiej podróżowanie to oczekiwanie na spotkanie z drugim człowiekiem, jego kulturą, obyczajami i możliwość poznania odwiedzanych krajów. Jej ostatnia podróż po Syrii i Jordanii była właśnie taką próbą dotknięcia i zrozumienia świata, w którym ma się poczucie nieustającej obecności wielkiej historii i tradycji wywodzącej się z czasów, gdy rodziły się początki cywilizacji, których jesteśmy spadkobiercami.

W ramach festiwalu odbędą się również pokazy filmów o tematyce podróżniczej, konkurs wspinaczkowy oraz koncerty. W czasie festiwalu zostaną wręczone nagrody Explorer oraz nagroda Camera – dla twórców dzieł o „eksploracji, przygodach, działaniach niezwykłych”.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć tutaj.

Wstęp na festiwal i wszystkie związane z nim imprezy jest bezpłatny.

Więcej o Ani Jackowskiej przeczytasz tutaj.

Najnowsze

II edycja Motośnieżki w Bytomiu!

Dla większości motocyklistów grudzień to koniec sezonu na jazdę, jednak w wielu z nas tli się iskra sezonu i mamy ochotę podczas mroźnych dni poczuć klimat zlotów, które odbywały się z sezonie letnim.

fot. www.motografika.pl

4 grudnia 2010 o godz. 18:00 w Club Hous Invaders MC w Bytomiu przy ulicy Brzezińskiej 27 rozpocznie się II edycja imprezy MOTOŚNIEŻKA. Impreza ma charakter charytatywny. Całkowity zysk zostanie przekazany dla Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów, z przeznaczeniem na leczenie Lenki Ziółkowskiej.

Tym razem pomogą dziewczynce cierpiącej na bardzo rzadką chorobę – zespół Cantrella.  Po urodzeniu  stwierdzono u niej rozszczep nosa ze spłaszczoną nasadą, rozszczep wargi górnej, anomalię prawej małżowiny usznej, anomalię stopy prawej i podudzia, brak gałek ocznych, oraz wiele innych drobnych wad. Lenka okazała się bardzo dzielną dziewczynką i pomimo wielu przeciwności losu udało się jej utrzymać przy życiu.

Cały zysk z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Lenki Ziółkowskiej.
fot. www.pomozlence.pl

Dziś po wielu operacjach staje się coraz bardziej radosna i żywotna. Lena bardzo szybko pokonuje liczne trudności, zadziwiając przy tym lekarzy swoją determinacją i chęcią życia. Czeka ją jeszcze długa droga, wiele operacji i zabiegów, podczas których Lenka będzie wymagała intensywnej rehabilitacji. Wszystko po to aby mogła, jak każdy z nas, czerpać z życia to, czego tylko zapragnie, być może będzie to kiedyś jazda motocyklem.

Więcej informacji dotyczących pomocy Lence przez motocyklistów, oraz o niej samej można znaleźć na stronach www.ewo.org.pl , www.pomozlence.pl

 

Jakie atrakcje czekają na uczestników Motośnieżki?

– koncerty

– licytacje

– zbiórka pieniędzy

– konkursy z nagrodami

– wystawa rysunków motocykli

– stanowisko ze strawą dla ciała

– gorąca niespodzianka dla dorosłych.

 

Kto zagra?

– Heartsgarage

– Flyhorse

– Siegfried

– Beerhead

Poniższy link opisuje zeszłoroczną, I edycję imprezy – wówczas pod nazwą MOTOZASPA: https://www.motocaina.pl/artykul/motozaspa-w-katowicach-1265.html


PROGRAM IMPREZY:

18:00 – 19:00 Start imprezy(dobry nastrój wprowadzany przez Dj’a. Mowa organizatorów, przedstawienie idei koncertu, otwarcie wystawy rysunków motocykli Elizy Flaszewskiej)

19:00 – 19:45 Występ zespołu Heartsgarage

19:45 – 20:00 Taniec brzucha

20:00 – 20:45 Występ zespołu Fly Horse

20:45 – 21:00 Konkurs

21:00 – 21:30 Stunter (pokazy motocyklowe)

21:30 – 22:15 Występ zespołu SiegFried

22:15 – 22:45 Licytacje

22:45 – 24:00 Występ zespołu Beerhead

24:00 – 2:00 Dj prezentujący największe hity rockowe lat 70-tych i 80-tych

2:00 – Zakończenie imprezy

 

fot. Motocaina.pl

 

Cegiełka 1 zł (możliwość wrzucenia większej kwoty)

Najnowsze

Podsumowanie IX Eliminacji Pucharu Kobiet Motocaina.pl

W niedzielę 7 listopada odbyła się przedostatnia eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl, rozgrywana tradycyjnie na torze we Wrocławiu, podczas zawodów Niskie Łąki Cup. Niesprzyjająca, deszczowa aura choć miała swoje odbicie we frekwencji, znacznie podniosła poprzeczkę w rywalizacji na mokrym torze.

Na podium IIX eliminacji Pucharu Kobiet Motocaina.pl stanęła Aleksandra Czuryło-Wośko
fot. Motocaina.pl

Jednak pucharowa zawodniczka, Aleksandra Czuryło-Wośko właśnie tę eliminację będzie miło wspominać, ponieważ udało się jej zdobyć pierwsze podium klasy w tym roku: – „Pogoda od samego rana nie dopisywała, ale jak się później okazało – taka aura mi sprzyjała. Pierwszy przejazd nie był szybki (zresztą jak się okazało, także u kolegów w klasie i nie tylko), ale sądzę, że jak najbardziej poprawny i w miarę dokładny – bo poskutkował drugim miejscem w pierwszym przejeździe. Byłam niesamowicie zadowolona i to pozwoliło mi z dobrym nastrojem (pomimo choroby) czekać na drugi przejazd. Bardzo chciałam pozostać na podium, więc postanowiłam utrzymać poziom, bez większych błędów i kar. Nie było to jednak już tak łatwe, bo po wielu przejazdach na tor było naniesione błoto, a i deszcz zaczął coraz mocniej padać – na torze zrobiły się kałuże. Także drugi przejazd był wolniejszy, ale i tak dał mi trzecie miejsce w klasie. Ze względu na to, że nie było Magdy oraz innych dziewczyn przypadło mi 1 miejsce w Pucharze Kobiet, niestety już nieco mniej satysfakcjonujące…” – podsumowuje Aleksandra.

Wszyscy zawodnicy byli zmartwieni wypadkiem, który wydarzył się dzień wcześniej parze zawodników i przyjaciół z wrocławskiego toru…
fot. Motocaina.pl

Ola i inni zawodnicy byli zmartwieni wypadkiem, który wydarzył się dzień wcześniej parze zawodników i przyjaciół z wrocławskiego toru: Tomkowi Harczukowi i liderce Pucharu Motocainy – Magdzie Becelli. Tomek z Magdą postawili sobie za cel zdobycie III miejsca w cyklu Rally Cup w sezonie 2010 i z takim nastawieniem pojechali na czeski rajd „Rallye Strela Kralovice”. Pierwszego dnia wszystko szło po ich myśli, jednak pierwszy OS drugiego dnia okazał się dla nich pechowy… Po około dwóch minutach jazdy Astra wpadła w poślizg na prawym zakręcie po przejściu przez szczyt – Tomek nie opanował samochodu i uderzył w słup energetyczny. Magda z lekkimi obrażeniami została przewieziona do pobliskiego szpitala. Tomek niestety nie miał tyle szczęścia i w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Pilźnie. Dzisiaj wiemy, że jest w śpiączce farmakologicznej, ma poważne uszkodzenia głowy i klatki piersiowej, a jego stan w dalszym ciągu jest określany, jako ciężki.

Wszyscy zawodnicy poruszeni tą wiadomością, chcieli pomóc Tomkowi, więc powstał pomysł ponownego uruchomienia charytatywnej akcji Rajdowej Pomocy (www.rajdowapomoc.pl). W ramach której na koniec miesiąca odbędą się zawody na wrocławskim torze Redecko, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc Tomkowi. Już wkrótce więcej szczegółów…

Magda Becella wróciła już do domu: – „Byłam cztery dni w szpitalu, ale już jestem w Polsce. Jestem poobijana, boli mnie szyja, ale swój ogólny stan oceniam jako dobry” – mówi Motocainie zawodniczka, którą mamy nadzieję zobaczyć w finale Pucharu Kobiet Motocaina.pl – już 5 grudnia, na który wszystkie panie już serdecznie zapraszamy!

Najnowsze

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa

Rusza ogólnopolska akcja dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, której celem jest zainspirowanie dzieci do aktywnego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ich miejscowościach. Najmłodsi detektywi bezpieczeństwa zbadają swoje otoczenie i zaproponują program naprawczy.

fot. Renault

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to projekt dla tych, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swojego najbliższego otoczenia. Celem akcji jest nie tylko edukowanie, ale przede wszystkim uświadamianie zagrożeń i propagowanie problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród lokalnej społeczności. Członkowie klubów mają wykorzystywać wiedzę z dziedziny wychowania komunikacyjnego w praktycznym działaniu – zarówno na terenie swojej szkoły, jak i poza nią. Kluby mogą między innymi organizować lokalne akcje ulotkowe, happeningi i debaty z przedstawicielami władz czy też monitorować stan bezpieczeństwa wokół swojej szkoły. 

Aby założyć Szkolny Klub Bezpieczeństwa, wystarczy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl. Każda szkoła podstawowa otrzyma dostęp do specjalnego serwisu internetowego, który pozwala na dzielenie się relacjami z działań swoich klubów, pobieranie materiałów edukacyjnych i udział w regularnych, comiesięcznych konkursach z nagrodami. Członkowie SKB będą mogli samodzielnie utworzyć profil swojego klubu i dzielić się swoimi sukcesami.

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa mogą także wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywny i efektywny klub. Zadanie konkursowe polega na zrealizowaniu jak największej liczby działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród społeczności lokalnej do 15 maja 2011. Jury przyzna nagrody zdobywcom 1, 2 i 3 miejsca – zarówno szkołom, nauczycielom-opiekunom, jak i wszystkim członkom klubu. Nagrodą główną jest mobilne miasteczko ruchu drogowego, rower miejski i odblaskowe zestawy rowerowo-spacerowe dla wszystkich członków klubu.

fot. Renault

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, jak i cały Program „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault są wspierane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komendę Główną Policji, Instytut Transportu Samochodowego oraz Rzecznika Praw Dziecka. 

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie. Akcja składa się z trzech nieodłącznych elementów: konkursu plastycznego, bezpłatnych, innowacyjnych pakietów dydaktycznych dla dzieci i nauczycieli „Droga i Ja” oraz platformy multimedialnej, będącej interaktywnym kursem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana od 2000 roku w 21 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział 11 milionów dzieci, w tym 680 000 z Polski. Szczegóły znajdują się na stronie   www.bezpieczenstwo.renault.pl.

 

Najnowsze

Wygraj przejazd bolidem Formuły 1 w Motocaina Cup!

Zwyciężczyni Motocaina Cup - kartingowego pucharu kobiet, którego pierwsza eliminacja odbędzie się już w ten poniedziałek, będzie miała okazję do jazdy bolidem Formuły 1 z Renault F1 Team na profesjonalnym torze wyścigowym! Partnerem zawodów zostało Renault Polska.

Poprowadź bolid Formuły 1 na torze!
fot. Renault

Wygrana zawodniczka, która zdobędzie największą ilość punktów we wszystkich, pięciu eliminacjach Motocaina Cup, otrzyma możliwość  wyjazdu zagranicę na wspaniałe wydarzenie Feel it (wrażenia z tego eventu przeczytasz tutaj), podczas którego zasiądzie za kierownicą bolidu Formuły 1!

Ponadto w kartingowym pucharze kobiet, będzie można wygrać m.in. kursy doskonalenia techniki jazdy w Szkole Jazdy Renault, Renault Laguna Coupe na dwa tygodnie, Renault Megane C-C na tydzień, karnety do siłowni Pure, kosmetyki Mary Kay oraz mnóstwo innych, atrakcyjnych nagród!

 

Chcesz być przez jeden dzień kierowcą Formuły 1 lub testować najnowsze modele Renault? Wygraj Motocaina Cup!

Niesamowite przeżycia na „Feel it” – wystarczy wygrać Motocaina Cup!
fot. Renault

Pierwsza eliminacja Motocaina Cup odbędzie się już 15 listopada 2010 roku – jak każda runda – na torze N-gine Grand Prix w warszawskim Blue City. Patronem medialnym wydarzenia jest portal www.f1.pl

Swój udział potwierdziły już gwiazdy show biznesu i posłanki ze świata polityki, znane z pierwszych stron gazet. W zawodach wystartuje m.in. aktorka – Urszula Dębska, obecnie wcielająca się w postać Sabiny Weksler w serialu „Pierwsza Miłość”; na imprezie pojawi się także tajemniczy anioł stróż aktorki Patrycji Hurlak, która również bierze udział w Motocaina Cup, kontrowersyjny lider grupy „Zdobywcy Pewnych Oskarów”, Wojciech Jan Pytkowski.

Podczas eliminacji każda zawodniczka będzie mogła zasilić się między jazdami przekąskami i napojami, a na koniec wydarzenia otrzyma pamiątkowy dyplom uczestnictwa w Motocaina Cup.

Niniejszym przedłużamy termin wysyłania formularzy zgłoszeniowych wraz z dowodem wpłaty wpisowego (jedynie 90 złotych!) do dnia 14 listopada 2010. Dokumenty należy przesłać na adres puchar@motocaina.pl. Wszelkie potrzebne informacje, formularze i regulamin zawodów można znaleźć tutaj.

Lokalizacja: trzeci poziom centrum handlowego Blue City, tor N-Gine Grand Prix
Kiedy: 15 listopada 2010 roku, godzina 18.00

Partnerem zawodów jest Renault Polska

Zapraszamy wszystkich do kibicowania paniom – wstęp bezpłatny. 

Więcej informacji na stronach organizatorów www.motocaina.pl i www.grandprix.com.pl

 

 

 

 

Kontakt:

Katarzyna Frendl
redakcja@motocaina.pl
602 624 140

Magdalena Wilk
wilk@motocaina.pl
502 262 964

Najnowsze