Ania Jackowska laureatką nagrody National Geographic Travelery 2010

Travelery magazynu National Geographic to nagroda podróżnicza wręczna osobom, które zrealizowały w zeszłym roku nietypowe, ciekawe projekty. Wśród laureatów znalazła się Anna Jackowska za motocyklową podróż przez Bałkany.

Anna Jackowska z nagrodą.
fot. z archiwum Anny Jackowskiej

Ania Jackowska zwyciężyła w kategorii „Podróż Roku” swoją wyprawą nazwaną „Moto Balkan Cooltour”, która trwała ponad 70 dni. Motocyklistka przemierzyła wówczas 9 tysięcy kilometrów przez kilka krajów. Informacje z tej wyprawy znajdziesz tutaj.

Niedawno Ania dołączyła do zespołu Castrol oraz ogłosiła, że w te wakcje przemierzy jednośladem USA. Podobnie jak podczas zeszłorocznych wojaży podróżniczka zostanie wyposażona przez BMW Polska w odpowiednio przygotowany nowy motocykl bawarskiej marki oraz niezbędny osprzęt, akcesoria i odzież.

We wrześniu w księgarniach pojawi się druga książka Ani opisująca wyprawę na Bałkany. Pierwsza, o podróży do Syrii i Jordanii (relacja tutaj) ma tytuł „Kobieta na Motocyklu”.

Wśród nagrodzonych Travelerem National Geographic znaleźli się również m.in Marek Kamiński, Piotr Pustelnik, Barbara Mender.

Aniu – gratulujemy!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze