Karolina Chojnacka

Amma Al-Qubaisi jeździ supersamochodem! Jest czego zazdrościć?

Pierwsza Arabka, która została kierowcą wyścigowym, także poza torem lubi samochody, które jeżdżą szybko. Bardzo szybko.

Amna Al-Qubaisi karierę w sportach motorowych zaczynała w kartingu. Potem przez dwa sezony startowała w mistrzostwach Włoch F4.

W 2018 roku testowała bolid Formuły E, zaproszona przez zespół Virgin Racing. Zapisała się wtedy w historii, jako pierwsze kobieta z Bliskiego Wschodu, która wzięła udział w testach FE. Stało się to niecałe sześć miesięcy po tym, jak w Arabii Saudyjskiej pozwolono kobietom prowadzić samochody.

W 2019 roku Amna Al-Qubaisi chciała wziąć udział w zawodach kobiecej serii wyścigowej, W Series, ale terminarz zawodów kolidował z podjętymi przez nią studiami na paryskiej Sorbonie. W sezonie 2021 Amma wróciła do ścigania, rywalizując w F3 Asian Championship.

Amma Al-Qubaisi także poza torem lubi samochody, które jeżdżą szybko. Bardzo szybko. Ostatnio na Twitterze pochwaliła się, czym jeździ na co dzień.

Ferrari Roma jest napędzane przez 3,9-litrowy, turbodoładowany silnik V8, rozwijający 620 KM i 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa pozwala rozwinąć prędkość 100 km/h w 3,4 sekundy, 200 km/h w 9,4 sekundy, a maksymalnie – 320 km/h.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze