Amazon i Stellantis nawiązują współpracę. Technologia Alexa już wkrótce dostępna będzie w samochodzie

Alexa w nowych pojazdach koncernu Stellantis? Tak, dzięki współpracy koncernu z firmą Amazon. W cyfrowym kokpicie samochodów pojawi się także sklep z aplikacjami i płatne serwisy.

Przedstawiciele Stellantis i Amazon poinformowali o nawiązaniu współpracy technologicznej. Usługi i rozwiązania Amazon znajdą zastosowanie między innymi w systemach inforozrywki samochodów osobowych i ciężarowych koncernu Stellantis, w tym w pojazdach marek Opel, Citroen, Fiat, czy Peugeot. Z kolei koncern Stellantis będzie produkować elektryczne samochody dostawcze, które znajdą zastosowanie w sieci firmy dostaw Amazon. Na mocy tej samej umowy preferowanym dostawcą usług chmury obliczeniowej dla systemów instalowanych w autach koncernu Stellantis została firma Amazon Web Services.

Amazon dostarczy technologie i usługi dla nowych samochodów koncernu Stellantis
Amazon dostarczy technologie i usługi dla nowych samochodów koncernu Stellantis, fot. materiały prasowe / Stellantis

Amazon dostarczy technologie i usługi dla nowych samochodów koncernu Stellantis

Stellantis i Amazon ogłosiły nawiązanie współpracy, która ma pomóc stworzyć nowy cyfrowy kokpit dla marek Alfa Romeo, Citroën, Chrysler, DS, Fiat, Peugeot oraz Opel. Amazon i Stellantis będą współpracować w celu dostarczenia rozwiązań programowych dla nowej platformy cyfrowej kabiny Stellantis, STLA SmartCockpit, począwszy od 2024 roku.

Koncern motoryzacyjny będzie wykorzystywać między innymi technologię Alexa firmy Amazon na potrzeby nowych funkcji sterowanych głosem. Klienci Stellantis będą mogli również zarządzać swoimi pojazdami za pomocą urządzeń z obsługą Alexy w domu lub aplikacji Alexa na smartfony, w tym za pomocą niestandardowych umiejętności Alexy, aby ustawić temperaturę w kabinie przed wejściem do pojazdu, zaplanować serwis lub zamówić akcesoria.

Technologie firmy Amazon znajdą także zastosowanie w rozwiązaniach związanych z nawigacją, obsługą serwisową, czy usług płatniczych.

Obie firmy będą też wspólnie realizować prace inżynierskie i projekty innowacyjne mające na celu przyspieszenie rozwoju i wprowadzenie na rynek nowych, cyfrowych produktów komplementarnych względem obecnej oferty Stellantis.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze