Edyta Klim

Amanda Zito – tatuażystka i ilustratorka, która uwielbia motocyklowe podróże

Amanda urodziła się na wsi, a wyjazd na artystyczne studia zmotywował ją do nauki jazdy motocyklem. Od tamtej pory jej życie zupełnie się zmieniło, a motocykle to najchętniej rysowany przez nią motyw.

Styl rysunku Amandy Zito jest ściśle powiązany z miejscem, gdzie się urodziła. Wykorzystuje ciepłe palety kolorów i naturalne elementy, przypominające rodzinne ranczo w Montanie. Jej styl romantyczno-realistyczny jest wynikiem dzieciństwa, otoczonego obrazami Bev Doolittle. Wykorzystuje go do odkrywania nostalgicznej relacji kobiety z motocyklem. Jej prace są rysowane ręcznie lub cyfrowo i zorientowane na detale.

Portfolio Amandy:

http://blindthistleillustration.squarespace.com/illustration

W 2010 r. Amanda przeprowadziła się do Portland, żeby uczęszczać do Pacific Northwest College of Art, gdzie zdobyła tytuł BFA w dziedzinie ilustracji i ukończyła aplikację tatuażową. Tęsknota za domem i koszty przejazdu zmotywowały ją do nauki jazdy motocyklem. Zakupiła pierwszy motocykl – Suzuki GS850gl z 1980 roku.

Ta pasja ją całkiem pochłonęła i stała się motywem przewodnim tworzonych rysunków. Amanda zawsze ma ze sobą aparat fotograficzny, by zapisać miejsca, które ją urzekły i je potem narysować:

– Wolność, której doświadczam podczas jazdy, jest jedną z najbardziej inspirujących rzeczy, jakich kiedykolwiek doświadczyłam – mówi w jednym z wywiadów.

W 2016 roku, po 3 latach pracy przy tatuażach, postanowiła się „zresetować”. Wyruszyła w kilkumiesięczną podróż, podczas której ustaliła zasady: zero autostrad, zero GPS, zero hoteli i restauracji oraz stworzenie jednego szkicu dziennie. Przyznaje, że zdarzyło jej się złamać te zasady, jednak z tego czasu spędzonego z motocyklem na łonie natury cały czas czerpie inspiracje.

Porady filmowe motocyklistki:

https://www.youtube.com/c/asthemagpieflies

Teraz Amanda pracuje jako freelancer, min. wykorzystując z niszę w tworzeniu plakatów motocyklowych oraz tworząc tatuaże. Podróżuje motocyklem Triumph Tiger 800xc i raz w roku organizuje duży zlot motocyklowy przy swoim rodzinnym domu. A na 2020 rok artystka przygotowuje kalendarz ze swoimi pracami, który można zamówić tu:

https://www.etsy.com/listing/751358102/pre-order-lost-motos-2020-calendar

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Mniejsza o prace. Motocykl z fotki wyglada super!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze