Alpine A110S debiutuje. Mocniejszy silnik i wnętrze z charakterem.

Model A110S dołącza w gamie Alpine do A110 Pure i A110 Légende. Marka Alpine zaprezentowała topowy model dysponujący silnikiem mocniejszym o 40 KM od seryjnego A110. Sprawdzamy, jakie zmiany jeszcze proponuje odświeżony A110S!

Alpine A110S jest typowym Alpine – dwumiejscowym samochodem sportowym z umieszczonym centralnie silnikiem, który rozwija moc 292 KM przy masie pojazdu 1114 kg. Jazda tym modelem dostarcza wrażeń przy każdej prędkości. Jednocześnie samochód jest komfortowy w codziennym użytkowaniu.

A110S jest łatwy i niewymagający w prowadzeniu, co odpowiada najważniejszym założeniom serii Alpine – lekkich, kompaktowych i zwinnych samochodów o wysokich osiągach. 

Nadwozie zwraca uwagę nowymi detalami, takim jak flagi na tylnych słupkach z włókna węglowego i pomarańczowo-czarny emblemat Alpine z tyłu, pomarańczowe zaciski hamulcowe i specjalne dla wersji GT Race koła wykończone matowym lakierem, które również podkreślają kompaktową budowę samochodu

Wewnątrz i na zewnątrz zwraca uwagę wyrafinowaną stylistyką i wysokiej klasy materiałami, takimi jak włókno węglowe  i tapicerka Dinamica, które podkreślają sportowy charakter samochodu. 

Charakterystyczne niebieskie przeszycia tapicerki, typowe dla modeli A110, zostały zastąpione pomarańczowymi oraz wyrafinowaną czarną wykładziną dachu Dinamica, użytą również w osłonach  przeciwsłonecznych i panelach drzwiowych.

Obniżona o 4 mm wysokość zawieszenia optymalizuje położenia środka ciężkości samochodu i zapewnia doskonałą stabilność przy dużych prędkościach oraz natychmiastową reakcję układu kierowniczego. 

Nowe opony i różne modyfikacje podwozia sprawiają, że A110S ma własny dynamiczny charakter, odczuwalny również za kierownicą. 

Pełen charakteru czterocylindrowy silnik o pojemności 1,8 litra pozostał, ale zwiększono ciśnienie doładowania turbosprężarki o 0,4 bara, co zapewnia lepsze osiągi. Moc maksymalna 292 KM jest uzyskiwana przy prędkości obrotowej 6400 obr./min. 

Napęd jest przenoszony na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej, 2-sprzęgłowej przekładni Getrag. Elektroniczny układ różnicowy wbudowany w hamulce umożliwia A110S bardzo ostre i natychmiastowe wyjście z zakrętu przy minimalnym obrocie kół. 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze