Alpine A110 S – limitowany model w wyjątkowym lakierze Orange Sanguine. Gdzie można go zobaczyć?

To jedyne takie auto w Polsce! Na całym świecie dostępnych będzie tylko 110 jego egzemplarzy. Orange Sanguine to odmiana pomarańczowego tak intensywna, że niemal czerwona. Kolor nawiązuje do jednego z 12 kultowych odcieni pomarańczu, w których Alpine A110 było dostępne do 1970 r.

Dostępny w Polsce Alpine w kolorze Orange Sanguine to model A110 S z numerem 007. Produkcja z tym odcieniem nadwozia zakończy się wraz z wyczerpaniem limitu 110 aut. Orange Sanguine to odcień jednego z 29 legendarnych kolorów, nawiązujących do bogatej historii rajdowej Alpine z lat 60 i 70.

Alpine A110 S

Niewykluczone, że jego nabywca stanie się jedynym w Polsce posiadaczem Alpine w tym kolorze! Prezentowany w katowickim salonie Alpine A110 S wyposażony jest w silnik o pojemności 1792 cm3 i mocy 292 KM oraz w automatyczną skrzynią biegów. Model S charakteryzuje się dodatkowo „twardszym” zawieszeniem i kilkoma detalami w designie.

Alpine A110 S

Alpine daje fanom marki bardzo szerokie możliwości w kwestii komponowania własnego auta. Korzystając z programu personalizacji modeli – Atelier Alpine można samodzielnie skonfigurować swój wymarzony samochód. Klient dobiera kolor nadwozia, felg i zacisków hamulcowych.

Alpine A110 S

W ramach Atelier Alpine dostępnych będzie 26 kolorów, z których każdy będzie limitowany do 110 sztuk na całym świecie.

Alpine A110 S

Najnowsze

Claudia Hürtgen i Mattias Ekström zasiedli za kierownicą e-Cupra ABR X w Extreme E!

Pierwszy wyścig Extreme E, nowej serii wyścigowej wyczynowych samochodów elektrycznych za nami!

Cupra była pierwszą marką motoryzacyjną, która potwierdziła swój udział w serii Extreme E. Jako głównego partnera zespołu, towarzyszącego we wszystkich wyścigach, wybrała uznaną firmę ABT Sportsline.

Kierowcy zespołu ABT Cupra, Claudia Hürtgen i e-ambasador marki Mattias Ekström, ukończyli wymagające treningi przygotowujące do wyczerpującego fizycznie i psychicznie wyścigu. Ściganie się poprzez suchy pustynny krajobraz wymagało gotowości na każdą ewentualność. Claudia Hürtgen ma bogate doświadczenie zdobyte podczas wyścigów długodystansowych, a Mattias Ekström jako mistrz Rally Cross i DTM potrafi odnaleźć się w każdych warunkach.

Przed rozpoczęciem sezonu zespół przetestował 544-konny samochód e-CupraABT XE1. Przejazdy odbyły się na torach Oscherleben w Niemczech oraz MotorLand Aragón w Hiszpanii. Jak jednak zauważają sami kierowcy, prawdziwy test miał miejsce dopiero podczas weekendowego spotkania Desert X Prix. Odbyło się ono w rejonie Al Ula w Arabii Saudyjskiej, na największej na świecie nieprzerwanej piaszczystej pustyni.

 

Najnowsze

Lexus IS Wax Edition – teraz ulubionych winyli możecie słuchać w samochodzie

A gdyby tak rozsiąść się wygodnie w fotelu, włączyć „Hit the Road Jack” Raya Charlesa na winylu i… faktycznie ruszyć w drogę?

W tym Lexusie to możliwe. Amerykański oddział japońskiej marki stworzył sedana z działającym adapterem płyt winylowych we wnętrzu. Oto wyjątkowy Lexus IS Wax Edition.

Adapter został zamontowany w desce rozdzielczej po stronie pasażera. Dokładnie tam, gdzie właściciele standardowego Lexusa IS znajdą schowek na rękawiczki. Urządzenie udało się bardzo estetycznie wkomponować. Kiedy nie jest używane, kryje się za drzwiczkami. Wystarczy nacisnąć przycisk, by te odchyliły się do dołu, a adapter powoli wysunął się do wnętrza kabiny, ułatwiając nałożenie płyty. 

Lexus IS Wax Edition

Odtwarzacz jest na tyle duży, że może odtwarzać krążki o średnicy 12 cali. Twórcy wyjątkowego sedana dla audiofili zadbali również o jakość odsłuchu. Auto jest wyposażone w 17-głośnikowy system audio klasy premium marki Mark Levinson, opcjonalnie dostępny w nowym Lexusie IS.

Odtwarzacz wykonano metodą druku 3D, a także wykorzystując obrabiane maszynowo aluminium i włókno węglowe. A specjalny system stabilizacji minimalizuje wpływ drgań powstających w trakcie jazdy na odtwarzanie.

Lexus IS Wax Edition

By zrealizować swój oryginalny pomysł, przedstawiciele amerykańskiego oddziału japońskiej marki skorzystali z pomocy firmy SCPS. To słynne studio z siedzibą w Los Angeles, w którym projektanci i wynalazcy realizują nawet najbardziej szalone pomysły różnych firm oraz twórców hollywoodzkich produkcji. SCPS wcześniej pomogło Lexusowi w pracach nad innym nietypowym autem – Lexusem Gamers’ IS, czyli specjalnym koncepcyjnym sedanem stworzonym dla graczy.

Lexus IS Wax Edition

Premiera audiofilskiego samochodu wymagała odpowiedniej oprawy, muzycznej, rzecz jasna. Dlatego Lexus USA i portal Pitchfork zaprosili do współpracy muzyków MC Madlib oraz Kaytranada. Twórcy skomponowali dwa utwory, które oficjalnie zadebiutowały odtworzone we wnętrzu Lexusa IS Wax Edition.

Ekskluzywny, siedmiocalowy krążek trafi do dystrybucji w ramach klubu Vinyl Me, Please. To usługa działająca w oparciu o miesięczną subskrypcję, w ramach której abonenci regularnie otrzymują kolejne płyty do kolekcji. 

Najnowsze

Chciał zalegalizować kradzione auto metodą na „przeszczep”. Jak to się odbywa?

Sporo kradzionych samochodów szybko rozbieranych jest na części, ponieważ pojazd w ten sposób znika, podobnie jak problemy z formalnościami, gdyby ktoś chciał kradzionym autem jeździć legalnie. Nie wszyscy tak jednak robią.

Policjanci z Bydgoszczy prowadzili sprawę wspólnie ze swoimi kolegami z Poznania, dotyczącą handlem częściami pochodzących z kradzionych pojazdów. Podczas przeszukania posesji w Cielu w okolicach Bydgoszczy, faktycznie odkryli podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa.

Złodziejska incepcja – uciekał, bo kradzioną ciężarówką wiózł kradzione auto

Oprócz tego na miejscu znaleźli wartego 150 tys. zł Mercedesa Sprintera. Funkcjonariusze podejrzewali, że pojazd ten mógł być niedawno skradziony na terenie Poznania. Wstępne ekspertyza biegłego z dziedziny mechanoskopii potwierdziła przypuszczenia policjantów, że auto ma widoczne ślady ingerencji w numer VIN oraz tabliczkę znamionową.

Policja zlikwidowała potężną dziuplę. Odzyskano setki silników i skrzyń biegów!

Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel Mercedesa kupił wcześniej na terenie Niemiec podobny egzemplarz, ale rozbity. Chciał w ten sposób zalegalizować rejestrację kradzionego auta, które także kupił, lecz po znacznie niższej niż rynkowa cenie. Następnie dokonał tzw. „przeszczepu”, czyli przełożenia numerów z legalnie kupionego „rozbitka” do kradzionego auta.

Najnowsze

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i zaskakująca reakcja policji

To wykroczenie jest niestety bardzo powszechne na polskich drogach, a doprowadziło już do niejednej tragedii. Nic dziwnego, że policjanci są zwykle bardzo cięci na popełniających je kierowców. Co więc się tutaj wydarzyło?

Autor nagrania jechał środkowym pasem, gdy poruszający się buspasem taksówkarz, zatrzymał się przed przejściem. Samochód z kamerą także zahamował, a na pasy wszedł pieszy z psem. Nagle lewym pasem przejechał czarny Opel Corsa.

Policja chwali się kuriozalną akcją, udającą walkę o bezpieczeństwo pieszych

Pieszy całe szczęście był daleko i nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo, ale łatwo sobie wyobrazić co by było, gdyby szedł szybszym krokiem. Tak się złożyło, że za Oplem jechał radiowóz, a policjanci natychmiast dogonili go i zaczęli rozmowę z jego kierowcą.

Kierowca nie zauważył pieszego na przejściu. A pieszy gdzie miał oczy?

Zaskakujące jest to, że na rozmowie się skończyło i funkcjonariusze pojechali dalej. Sami nie raz krytykowaliśmy sytuacje, w której kierowcy byli surowo karani za niewielkie, a czasem wątpliwe przewiny w okolicach przejść. Tu sytuacja była inna – pojazdy na dwóch pasach stały, pieszy był na przejściu, a kierujący Corsą najwyraźniej nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Uważacie, że pouczenie za taką sytuację to wystarczająco surowa kara?

Najnowsze