Alpina B4 Gran Coupe – mocne, sportowe, piękne. To luksusowy odpowiednik BMW M4

Alpina B4 Gran Coupe to bardzo sportowy, i bardzo luksusowy odpowiednik BMW Serii 4. Firma z Buchloe w charakterystyczny dla siebie sposób postanowiła połączyć mocny silnik ze sporą dawką indywidualizmu.

Marki Alpina fanom biało-niebieskiej szachownicy przedstawiać nie trzeba. To producent – nie tuner – który od lat zajmuje się upiększaniem bawarskich samochodów, dodając szczypty elegancji i pikanterii. 

Alpina dostrzegła lukę w gamie sportowych BMW, w której nie znajdziemy modelu M4 Gran Coupe. Niemiecki producent postanowił temu zaradzić, prezentując B4 Gran Coupe. Rozpoznamy je po zmienionych zderzakach oraz charakterystycznych, szprychowych felgach w rozmiarze 20 cali. Na tylnej klapie pojawiły się stosowne oznaczenia, a pod wielką atrapą chłodnicy widnieje napis „Alpina”.

Alpina B4 Gran Coupe
Alpina B4 Gran Coupe, fot. materiały prasowe / Alpina

Alpina B4 Gran Coupe została wyposażona w dobrze znany z modeli BMW M3 i M4 3-litrowy, sześciocylindrowy, rzędowy silnik z podwójnym doładowaniem, który dzięki ingerencji inżynierów manufaktury z Buchloe generuje 495 KM mocy i 730 Nm maksymalnego momentu obrotowego (to o ponad 80 Nm więcej niż w przypadku BMW M4 w pakiecie Competition). Mocny silnik współpracuje z delikatnie przemodelowaną ośmiobiegową skrzynią automatyczną ZF.

Samochód od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 301 km/h.

Wizualnie, Alpina B4 Gran Coupe bliżej do standardowej serii 4 niż M4. Samochód wyróżnia charakterystyczny dla Alpiny, dyskretny pakiet aerodynamiczny. Auto otrzymało subtelne spojlery z przodu i z tyłu oraz dyfuzor podkreślający cztery, duże końcówki wydechu.

We wnętrzu znalazły się lepsze od seryjnych nowe rodzaje  tapicerek i materiałów wykończeniowych. Koło dźwigni zmiany biegów pojawiła się zaś tabliczka znamionowa, podkreślająca, że nie siedzimy w zwykłym BMW.

Alpina B4 Gran Coupe
Alpina B4 Gran Coupe, fot. materiały prasowe / Alpina

Alpina B4 Gran Coupe – cena

Alpina B4 Gran Coupe jest już dostępna w zamówieniach. Chętni na to auto muszą przygotować minimum 91 800 euro. Pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się w lipcu 2022 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze