Karolina Chojnacka

Alice Powell wygrywa na Zandvoort! Rywalizacja o mistrzowski tytuł w W Series nabiera tempa

Alice Powell po raz trzeci w tym sezonie W Series stanęła na najwyższym stopniu podium. Dzięki zwycięstwu na Zandvoort Brytyjka zrównała się liczbą punktów z liderką klasyfikacji generalnej, Jamie Chadwick.

W Series to seria wyścigowa dedykowana kobietom, która ma być wyścigową trampoliną dla zawodniczek, które do tej pory borykały się z problemami sponsorskimi. Pomysłodawcom W Series przyświeca słuszna idea – pomoc w rywalizacji na wysokim poziomie wszystkim paniom, które osiągają świetne wyniki w wyścigach, ale utknęły w niskich klasach w drodze do… Formuły 1.

Pole position do szóstego wyścigu W Series w tym sezonie wywalczyła Emma Kimiläinen. Po starcie wyścigu Finka utrzymała swoją pozycję. Za nią kolejno jechały Alice Powell, Jamie Chadwick, Nerea Martí, Jessica Hawkins, Abbie Eaton i Abbi Pulling.

Na piątym okrążeniu Powell wyprzedziła Kimiläinen, a chwilę później w jej ślady poszła Chadwick. Sytuacja na czele stawki nie zmieniła się do końca rywalizacji.

Alice Powell po raz trzeci w tym sezonie W Series stanęła na najwyższym stopniu podium. Reprezentantka zespołu Racing X wyprzedziła o 2,8 sekundy Jamie Chadwick. Emma Kimiläinen stanęła na trzecim stopniu podium.

W klasyfikacji generalnej Alice Powell zrównała się punktami z Jamie Chadwick, obie mają po 109 punktów. Kolejna w tabeli Emma Kimiläinen traci do Brytyjek 34 punkty.

WYNIKI W SERIES RACE 6

 1. Alice Powell
 2. Jamie Chadwick
 3. Emma Kimiläinen
 4. Nerea Martí
 5. Jessica Hawkins
 6. Abbie Eaton
 7. Abbi Pulling
 8. Belén García
 9. Sarah Moore
 10. Miki Koyama
 11. Vicky Piria
 12. Beitske Visser
 13. Irina Sidorkowa
 14. Sabre Cook
 15. Ayla Ågren
 16. Fabienne Wohlwend
 17. Bruna Tomaselli
 18. Marta García

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze