Karolina Chojnacka

Emma Kimiläinen wygrywa deszczowy wyścig W Series! Gosia Rdest na końcu stawki

W miniony weekend W Series było w centrum zainteresowania wszystkich fanów sportów motorowych. Wszystko z powodu bardzo poważnego karambolu na Eau Rouge, z którego na szczęście wszystkie zawodniczki wyszły cało.

Piąta runda W Series na torze Spa-Francorchamps dostarczyła kibicom mnóstwo emocji, ale niekoniecznie takich, jak wszyscy by sobie życzyli. Sześć zawodniczek odpadło z kwalifikacji W Series po karambolu na Eau Rouge.

Sarah Moore jako pierwsza uderzyła w barierę. Chwilę później uderzył w nią kolejny bolid, a potem kolejny i kolejny. W potężnej i groźnej kraksie uczestniczyły Fabienne Wohlwend, Ayla Ågren, Beitske Visser, Abbie Eaton i Belén García. Wywieszono czerwoną flagę. Ayla Ågren i Beitske Visser zostały przewiezione do szpitala.

Gdy wznowiono sesję kwalifikacyjną, najszybszy czas okrążenia wykręciła Jamie Chadwick – 2.18,074 – i tym samym zdobyła pole position. 11 pole startowe, z czasem 2.20,816, wywalczyła Gosia Rdest, która podczas rywalizacji na Belgii zastępowała w zespole W Series Academy Irinę Sidorkową, która zachorowała na COVID-19.

Wyścig W Series, ze względu na wydarzenia w Formule 1, rozpoczęto z godzinnym opóźnieniem. Po karambolu w kwalifikacjach, na starcie zabrakło Ayli Ågren i Beitske Visser.

Pierwsze cztery okrążenia zawodniczki przejechały za samochodem bezpieczeństwa. Na piątym okrążeniu Gosia Rdest spadła na 16 pozycję, wyprzedzona przez Wohlwend, Tomaselli, Eaton, Moore i Belen Garcíę.

W deszczowych warunkach idealnie radziła sobie Emma Kimiläinen, która najpierw odebrała trzecie miejsce Caitlin Wood, na siódmym okrążeniu wyprzedziła drugą Alice Powell, a dwa kółka dalej wyprzedziła liderkę wyścigu Jamie Chadwick na Pouhon.

Na mokrym Circuit de Spa-Francorchamps Emma Kimiläinen odniosła drugie zwycięstwo w W Series. 32-latka z Helsinek minęła linię mety aż 8,4 sekundy przed liderką klasyfikacji generalnej, Jamie Chadwick. Trzecia była Marta García.

WYNIKI W SERIES RACE 5

 1. Emma Kimiläinen
 2. Jamie Chadwick
 3. Marta García
 4. Alice Powell
 5. Caitlin Wood
 6. Jessica Hawkins
 7. Fabienne Wohlwend
 8. Nerea Martí
 9. Miki Koyama
 10. Abbie Eaton
 11. Sabre Cook
 12. Vicky Piria
 13. Sarah Moore
 14. Belén García
 15. Bruna Tomaselli
 16. Gosia Rdest

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze