Alfa Romeo wyprodukuje SUV’a?

Po dwunastu latach od prezentacji na Geneva Motor Show konceptu o nazwie Kamal, nieoficjalnie wiadomo, że Alfa Romeo przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji modelu w nadwoziu SUV.

Od momentu odsłony modelu Kamal w 2003 roku, będącego połączeniem auta luksusowego z terenowym, krążyło wiele plotek dotyczących tego pojazdu. Większość z nich odnosiła się do daty wprowadzenia tego samochodu do produkcji. Wygląda na to, że faktem a nie plotką jest informacja, że Alfa Romeo rozpocznie produkcję SUV’a w roku 2016.

Samochód ma mieć tylny napęd o nazwie Giorgio, który zaprojektowany został przez byłych inżynierów marki Ferrari. Fiat Chrysler Automobiles na razie odmawia komentarza na ten temat. Auto prawdopodobnie produkowane będzie we włoskim Cassino niedaleko Rzymu.

Na tę chwilę koncept samochodu określany jest zaszyfrowaną nazwą Project 949. Auto ma być wielkości podobnej do Audi Q5 i BMW X3, a napędzany ma być wysokoprężną jednostką V6.

W tym roku Alfa Romeo ma zaprezentować również nowy projekt sedana. Wspólnie z SUV’em oba modele mają spowodować, że klienci będą kojarzyć markę Alfa Romeo z luksusem. Co więcej Włosi zakładają, że marka ma stać się mocną konkurencją dla BMW i Audi. Jak mówi prezes firmy, Sergio Marchionne, Alfa Romeo przeznaczyło na rozwój marki prawie sześć miliardów euro. Plan obejmuje wyprodukowanie ośmiu nowych modeli do roku 2018 (w tym dwa SUV’y). Plan sprzedażowy zwiększony został pięciokrotnie i wynosi 400 tysięcy samochodów. Swe rynki Fiat Chrysler Automobiles chce rozwinąć głównie w Ameryce Północnej i Chinach.

Z niecierpliwością czekamy na oficjalne informacje dotyczące SUV’a z logo Alfa Romeo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze