Alfa Romeo Tonale – samochód, na który wszyscy czekali. Czy ten model uratuje Alfę Romeo?

Alfa Romeo Tonale to kluczowy model dla włoskiego producenta, który ma podbić najbardziej konkurencyjny segment rynku motoryzacyjnego. Czy stylowe nadwozie, hybrydowy układ napędowy i NFT przekonają do auta kierowców??

Alfa Romeo Tonale to samochód, na który wszyscy czekali od lat. Kompaktowy SUV bardzo długo nie mógł wyjść z fazy konceptu. Rok temu premiera Tonale została przesunięta, bo nowy dyrektor zarządzający Alfy Romeo, Jean-Philippe Imparato, nie był zadowolony z wyników osiąganych przez układ hybrydowy. Najwyraźniej braki udało się po prawić, bo Tonale wreszcie oficjalnie ujrzało światło dzienne.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale, fot. materiały prasowe / Alfa Romeo

Alfa Romeo Tonale pełnymi garściami czerpie z najważniejszych osiągnięć włoskiej marki . Wzrok przykuwają felgi wywodzące się z 33 Stradale, światła przypominające te umieszczone w SZ Zagato czy linia , która według twórców ma imitować Giulię GT. Samochód ma 4,53 m długości i 1,6 m wysokości.

We wnętrzu auta uwagę zwracają przede wszystkim ekrany mające 12,3 oraz 10,25 cala. Wyświetlacz prezentujący zegary umieszczono w charakterystycznych tubach. Z kolei saam projekt deski jest raczej klasyczny. Twórcy twierdzą, że Tonale ma trafić również do młodszych klientów, dlatego na przykład tapicerka jest wykonana z  neoprenu, który zazwyczaj spotykany jest w sportowych strojach.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale, fot. materiały prasowe / Alfa Romeo

Alfa Romeo Tonale – gama jednostek napędowych

Alfa Romeo Tonale będzie dostępna tylko z układami hybrydowymi. Podstawowa jednostka napędowa ma pojemność 1,5 l i generuje, w zależności od wersji, 130 lub 150 KM. W gamie znajdzie się również hybryda plug-in oparta na silniku 1,3 l o mocy 275 KM.

Alfa Romeo zapewnia, że Tonale na samej energii elektrycznej przejedzie nawet 80 kilometrów po mieście i 60 kilometrów w cyklu mieszanym.

Alfa Romeo Tonale – NFT, czyli niepodrabialny paszport samochodu

Alfa Romeo zdecydowała się na wprowadzenie NFT, czyli niepodrabialnego paszportu samochodu opartego na technologii blockchain. Dzięki niemu kierowca ma możliwość zapisania historii auta (serwisów, usterek, przebiegu itp.) w niepodrabialnej bazie danych. W momencie gdy ktoś będzie chciał kupić używane Tonale, wszystkie informacje będą dostępne. To ma pomóc w utrzymaniu wysokiej wartości rezydualnej auta.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale, fot. materiały prasowe / Alfa Romeo

Alfa Romeo Tonale ma trafić na rynek w połowie 2022 roku. Ceny w Polsce nie są jeszcze znane.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze