Alfa Romeo Tonale – piękna hybryda

Alfa Romeo Tonale – piękna hybryda
Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019, Alfa Romeo wkracza do świata samochodów elektrycznych, prezentując nowy samochód koncepcyjny Tonale,

Tonale jest pierwszym hybrydowym samochodem typu plug-in oraz pierwszym średniej wielkości SUV-em Alfy Romeo. Jednym z elementów przywołujących tradycję producenta jest koło przypominające tarczę telefonu. Wzór 21-calowych felg Tonale  sięga roku 1960, kiedy to pojawił się on w Alfie 33 Stradale. Z kolei boczna bryła nadwozia nawiązuje do modeli Duetto oraz Disco Volante Spider.

Alfa Romeo Tonale – piękna hybryda

Przód zdobi alfowski napis „Trilobo” oraz charakterystyczny grill „Scudetto”, którego tłem i jednocześnie dopełnieniem jest oświetlenie typu „3 plus 3”, które przywołuje na myśl spojrzenie SZ i Brery.  Tył Tonale jest elegancko podkreślony kształtem tylnej szyby, zwieńczonej u góry „skrzydłem”.

Wnętrze Tonale ukierunkowane jest na kierowcę, ale może wygodnie przewieźć czterech pasażerów.  Wnętrze Tonale wyróżnia kontrast pomiędzy chłodną solidnością aluminium a miękkością i przyjemnym ciepłem skóry i alcantary. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste podświetlone listwy, na przykład na tunelu środkowym, będącym jednocześnie idealnym miejscem dla najważniejszego elementu Alfa Romeo, selektora jazdy DNA.

Alfa Romeo Tonale – piękna hybryda

Kierowca ma do dyspozycji 12,3-calowy wyświetlacz z wirtualnymi zegarami oraz 10.25-calowy centralny ekran dotykowy. Nowy system multimedialny wyposażony jest w płynny i wielozadaniowy interfejs.

Silnik elektryczny umiejscowiono z tyłu, co stanowi zapowiedź sportowych wrażeń z jazdy, które dostosowujemy używając systemu DNA. W Tonale, tryb „Dynamic" zmienia się w „Dual Power" i gwarantuje maksymalną moc wyjściową z dwóch silników. Ekran dotykowy systemu Infotainment wyposażony jest w przycisk E-mozione, który oferuje specjalne ustawienia przepustnicy, ostrzejsze hamowanie i bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego. Tryb „Natural" pozwala utrzymać najlepszy kompromis między osiągami,  a oszczędnością. Tryb „Advance Efficiency" zmienia się w „Advance E" dla uzyskania osiągów w trybie w pełni elektrycznym.

Alfa Romeo Tonale

Pełny ekran
Alfa Romeo Tonale

fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 2 ]
zxcv 8 dni temu
Alfy niestety są tylko ładne...
0
2
Odpowiedz
tymox11 8 dni temu
Stylistycznie jest całkiem ok, ale niestety w praktyce te napędy mogą byc wadliwe jak historia pokazała, w kwestii hybryd większe doświadczenie ma toyota, tam w prawie każdym segmencie dostępne są te rodzaje napędów
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.