Akademia Rajdowa dla dzieci Rally Masters - harmonogram

11 października 2013
Już w najbliższą niedzielę na ulicach Sobótki zobaczymy dzieci za kierownicą Toyoty Corolli. Podczas imprezy sportowej Rally Masters wystąpią wychowankowie szkoły rajdowej jazdy Crusar4 Rally Kids.

 

Uczestnicy Akademii Rajdowej dla dzieci.

fot. Crusar4

Młodzi uczestnicy Akademii Rajdowej zajmują się przede wszystkim sportowymi aspektami prowadzenia samochodu z elementami bezpiecznej jazdy. Do zaliczenia są 3 moduły. Ich wprowadzenie ma na celu pogrupowanie dzieci nie tyle ze względu na wiek, co umiejętności. Aby przejść na wyższy poziom, trzeba będzie wykazać się odpowiednimi umiejętnościami.

 

Pierwszy z nich to „Prawo Jazdy” w którym dzieci poznają teorię i praktykę dotyczącą podstawowych tajników bezpiecznej jazdy. Uczą się samodzielnego poruszania się samochodem. Drugi moduł „Licencja Rajdowa” to już bardziej profesjonalny trening, gdzie poznaje się podstawowe elementy sportowej jazdy. Ostatni moduł obejmuje rywalizację na czas. Głównym miejscem wszystkich treningów jest tor na ul. Rakietowej we Wrocławiu, a instruktorami są Przemek Włodarski i Kuba Nawrocki.

Film Crusar4 Rally Kids

Budowa samochodu dostosowanego dla dzieci trwała miesiąc i one same czuwały nad odpowiednim postępem prac technicznych, którymi zajął się Tomasz Wróblewski. Autem treningowym jest 90-konna Toyota Corolla, która dzięki body kitowi wygląda jak prawdziwe WRC. Ma też profesjonalne, rajdowe elementy bezpieczeństwa: klatka Ireno, fotele Bi Marco i system gaśniczy Sparco.

W najbliższy weekend dzieci wyjadą z toru na ulice w centrum Sobótki, gdzie będą mogły zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. W niedzielę podczas Rally Masters wystąpią pomiędzy przejazdami kolarzy, miedzy 10 a 13 godziną. A dokładniej zobaczymy: Julię Włodarską, Agnieszkę Stalmach, Marysię Górską, Kubę Bochdanowicza, Kamila Dzierbickiego, Kacpra Kurowskiego, Kubę Kurowskiego i Huberta Walasek. Wszyscy w wieku 12-16 lat.

 

Marysia Górska

fot. archiwum Marysi Górskiej

A tak swoje szkolenie wspomina Marysia Górska:

 

- Miałam przyjemność ukończyć pierwszy i drugi moduł akademii. Instruktorzy byli bardzo fajni, a dzięki nim nauczyłam się jeździć i mogę startować w małych imprezach samochodowych, jak WLTA. Jazda w Akademii Rajdowej była dla mnie niezwykłym przeżyciem, bo ilu jest 14-latków, którzy samodzielnie prowadzą samochód i do tego startują w zawodach? Nauczyłam się wszystkiego od podstaw - od ruszania z miejsca, poprzez zmianę i redukcję biegów do sportowej jazdy. Obecnie doskonalę swoje umiejętności na treningach. Każde Crusar Cup to nowe doświadczenie, uczę się bezustannie nowych zachowań w nowych sytuacjach. Gdy dowiedziałam się, że wystartuję w Rally Masters, byłam przeszczęśliwa. Mam nadzieje, że będzie genialnie.

 

Julia Włodarska

fot. z archiwum Julii Włodarskiej

W szkoleniach bierze też udział córka trenera – Julka Włodarska:

 

- Akademia Rajdowa to dla mnie forma relaksu i miłe spędzanie czasu na torze z fajnymi ludźmi. Zanim usiadłam pierwszy raz za kierownicą Corolli, wydawało mi się że prowadzenie samochodu jest bardzo proste i w zasadzie trzeba tylko kręcić kierownicą i dodawać gazu. Po roku jazdy wiem, że to wcale nie jest takie proste i uświadomiłam sobie, jak wiele rzeczy jest do ogarnięcia. Na dzień dzisiejszy jestem już na tyle świadoma, że zauważam błędy popełniane przez innych kierowców w ruchu publicznym. Jeśli chodzi o Sobótkę, to tak jak inne dzieci, traktuję to jako kolejną przygodę i kolejne wyzwanie - ponieważ tym razem nie będzie to tor tylko centrum miasta i dużo większa widownia.

Rally Masters obejmuje cały weekend, a celem imprezy jest przeprowadzenie wielopokoleniowej imprezy sportowo-rekreacyjnej, adresowanej do całych rodzin jako alternatywa dla miejskiego sposobu spędzania czasu.

Na trasie rallysprintu zorganizowanego u podnóża Ślęży, zobaczymy między innymi Tomasza Kuchara w Peugeocie 207 S2000, Grzegorza Grzyba w Skodzie Fabii S2000 oraz zagranicznych gości i kilka ciekawych samochodów, także WRC. Równolegle do zmagań w stanowiącym główną atrakcję imprezy rozegrany zostanie KJS Rally Masters Debiut dla amatorów (ok. 56 samochodów).

Impreza organizowana przez Klub Sportowy G4 to nie tylko samochody rajdowe. Podczas weekendu w Sobótce będzie można podziwiać również drifterów, kolarzy, piłkarzy, biegaczy i nie tylko.

Program weekendu Rally Masters

Sobota 12.10.2013

11:00  - Start Biegu długodystansowego dla 2000 uczestników przed Hotelem Sobotel

11:00  - Parking przy stadionie - Otwarcie namiotu Komendy Wojewódzkiej Policji i ZO PZM z prezentacją problematyki BRD, w tym symulatorów dachowania, zapięcia pasów bezpieczeństwa, alkomatów, ratownictwa drogowego.

11:00  – Stadion Miejski - Stoiska prezentacji samochodów różnych marek

11:00  - Namiot CET przy stadionie -Odbiór administracyjny KJS, RMO i Rally Masters

14:00 - 17:30 – Zapoznanie z trasą

15:00 - 18:00  – Eliminacje zawodów drifting na „koniczynce”

15:00 - 18:00 – Trening zawodów drifting na „koniczynce”

17:00 – Okręgowa Stacja diagnostyczna w Sobótce – Badanie Kontrolne 1 dla aut zgłoszonych do Rally Masters

19:00 – Oficjalne otwarcie Rally Masters, koncert, prezentacja załóg - estrada przy hotelu Sobotel. Koncert zespołów: Popovacula, NORBI, Odział Zamknięty

Niedziela 13.10.2013

07:30  - Start Rally Masters Debiut KJS i Rally Masters Junior Przejazd około 50 samochodów uczestniczących w Konkursie Jazdy Samochodem dla amatorów na trasie do 1,5 km,

08:30 - Przejazd „historyczny” samochodów: Polonez, FIAT 125p, Trabant i podobnych – około 30 aut.

09:00 Start Rally Masters pierwszy przejazd OS Sobótka – Sulistrowiczki (17,6 km) –około 40 aut,

10:00  - Start Zawodów na Orientację w Masywie Góry Ślęży oraz INO na stadionie

10:00 - Stadion miejski w Sobótce - Turniej Piłkarski

10:00 - 10:00 – Parking przy stadionie - Otwarcie namiotu Komendy Wojewódzkiej Policji i ZO PZM z prezentacją problematyki BRD, w tym symulatorów dachowania, zapięcia pasów bezpieczeństwa, alkomatów, ratownictwa drogowego

10:30  - Start II Zawodów „Cross Country Nordic Walking” dla 200 uczestników-stadion

11:00 – Start wyścigu kolarskiego „koniczynka”

11:15 - 11:50  – Pokazy driftingu na „koniczynce”

11:50 - 12:15  – przejazd kolarzy po 1 pętli wyścigu na „koniczynce”

12:00  – pokaz strzelania z łuków japońskich i walk Aikido

13:00  – zakończenie II Zawodów „Cross Country Nordic Walking”

13:00 – „koniczynka” META wyścigu kolarskiego

13:00  – zakończenie zawodów na orientację

13:30 – stadion miejski w Sobótce – zawody wspinaczkowe na ścianie i pokaz fitness

14:00 – Koniczynka START do OS 3 Rally Master Sobótka – Księginice Małe (11,6 km)

16:30 - Rally Masters drugi przejazd OS Sobótka – Sulistrowiczki (17,6 km) –około 50 aut, oficjalna próba poprawienia czasu przejazdu Patryca Snjiersa

18:00 – Ogłoszenie wyników prowizorycznych Rally Masters

19:00 - Ceremonia zakończenia. Pokaz Ogni sztucznych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!