Agresywny kierowca specjalnie wjechał w dwójkę rowerzystów!

Widzieliśmy już wiele przypadków agresji na drodze, ale nie przypominamy sobie drugiej tak bezsensownej i groźnej sytuacji.

Każdemu mogą puścić nerwy za kierownicą, ale to nigdy nie jest powód do agresywnego zachowania wobec innych użytkowników dróg. Opisywana sytuacja jest tym bardziej trudna do zrozumienia, że kierowca nie miał żadnych powodów do zdenerwowania!

Gonił po chodniku rowerzystę, żeby go potrącić!

Na nagraniu z samochodu, który jechał tuż za uczestnikami wypadku, widać dokładnie jak dwa samochody wyprzedzają dwoje rowerzystów. Rowerzyści jadą przy prawej krawędzi, droga jest pusta, kierowcy mogą bez problemu i zdejmowania nogi z gazu ich wyprzedzić. Pierwszy to robi, ale drugi nagle wjeżdża przed rowerzystów i gwałtownie hamuje.

Bezmyślny rowerzysta, czy nadpobudliwy kierowca?

Poszkodowani to małżeństwo – pani Ewelina na zwichnięty bark, a pan Grzegorz jest pobijany. W trakcie wypadku pękł mu kask. Sprawa jest tym bardziej przykra, że oboje są ratownikami TOPR – ludzie którzy spieszą innym z pomocą, nie raz sami się narażając, stali się ofiarami agresywnego 18-latka, który ledwie 3 miesiące wcześniej zdobył prawo jazdy.

Kierowca autobusu potrącił mijanego rowerzystę. Gdzie on miał oczy?

Jak poinformowała policja, sprawą zajmuje się komenda z Nowego Targu, która prowadzi postępowanie pod kątem spowodowania wypadku drogowego, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3. Śledczy nie powinni mieć wątpliwości co do umyślnego działania sprawcy – widać to dobrze na nagraniu, a z relacji pani Eweliny wynika, że kierowca trąbił na nich, a do wypadku doprowadził po zwróceniu mu uwagi przez pana Grzegorza. Cała relacja i nagranie ze zdarzenia poniżej.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

15 lat i kilkaset tys odszkodowania.To próba zabojstwa

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Kwalifikacja powinna być usiłowanie zabujstwa wyrok minimum 15 lat

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ten kierowca powinien ponieść konsekwencje zabrane prawo jazdy dożywotnio i z 15 lat więzienia i zapłacić odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

No raczej że nie miał . Rowerzyści mają prawo poruszać się po drodze a kierowca powinien się dostosować

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jak to nie miał? Przecież to byli rowerzyści, oni są niebezpieczni. Jestem zdziwiona, że serwis broni rowerzystów a nie kierowców.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze