Agnieszka i Ola jadą do Transylwanii

Mama i córka: Agnieszka i Ola w lipcu pojadą motocyklami do Transylwanii. Mama na BMW F 650GS, a córka na motocyklu Yamaha TW 125. Motocaina.pl objęła patronat medialny nad podróżą kobiet.

Oto historia Agnieszki i Oli Kolasińskich:

Jeszcze kilka lat temu nie przypuszczałabym, że będę organizować jakąś wyprawę a już na pewno nie na motocyklu. Nawet nigdy nie podróżowałam wcześniej jako pasażer. Reszta mojej rodziny oraz większość znajomych jest miłośnikami dwóch kółek już od dawna.

fot. materiały prywatne Agnieszki i Oli

Mają oni za sobą dalsze lub bliższe wyprawy motocyklowe jak Bałkany, Rosja, a nawet Ameryka Południowa. Po każdym ich powrocie z kolejnej wyprawy z zazdrością i ciekawością oglądaliśmy zdjęcia oraz słuchaliśmy ich opowieści.

Każda taka opowieść jest dla nas wskazówką i lekcją jak postępować, czego unikać i co jest niezbędne, będąc setki lub tysiące kilometrów od domu.

Mąż już jako młody chłopak posiadał motocykl, a nawet kilka, ale do dziś mi wypomina że sprzedał motocykle bo się ożenił. Na szczęście (bez mojej wiedzy oczywiście), kilka lat temu postanowił kupić motocykl i tak się to zaczęło…

Ola jako niespełna szesnastoletnia dziewczyna dostała swój pierwszy crossowy motocykl i każdą niedzielę spędzała na torze motocrossowym. Ja opierałam się dość długo, aż w końcu dwa lata temu doszłam do wniosku, że nie mogę ciągle zostawać w domu i patrzeć jak wszyscy korzystają z ładnej pogody z wielką radością i zadowoleniem wsiadają na swoje motocykle.

fot. materiały prywatne Agnieszki i Oli

Zrobiłyśmy więc prawo jazdy na motocykl.

Ja właśnie skończyłam 40 lat, Ola w czerwcu obchodzi 18-te urodziny więc pomyślałyśmy sobie, że to jest doskonała okazja żeby zamiast hucznej imprezy zorganizować jakąś wyprawę I ruszyć w drogę.

– Ale gdzie?

– Rosja czy Rumunia i Bułgaria?

Ostatecznie zdecydowałyśmy, że Rosję zostawimy na przyszły rok.

fot. materiały prywatne Agnieszki i Oli

Wyruszamy 1 lipca z Nowego Dworu Gdańskiego skąd pochodzimy. Potem Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

Ja na BMW F650, a Ola na Yamaha TW 125. Mamy zamiar (licząc także drogę powrotną) pokonać 4500- 5000 tysięcy kilometrów .

Oczywiście będziemy Państwa informować na bieżąco o przygotowaniach do wyjazdu.

Życzcie nam powodzenia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze