Karolina Chojnacka

Ad-Dirjja E-Prix: Nyck de Vries wygrywa pierwszy nocny wyścig w historii Formuły E

Wystartował siódmy sezon Mistrzostw Świata Formuły E. Ekscytującą rywalizację zdominował Nyck de Vries z Mercedesa.

Nyck de Vries, reprezentujący barwy Mercedesa, zdominował rywalizację podczas Ad-Dirjja E-Prix. Najpierw 26-latek sięgnął po pierwsze pole position w swojej karierze, a następnie bez problemu wygrał wyścig, prowadząc od startu do mety.W tym imponującym stylu Nyck de Vries odniósł w Ad-Dirijji pierwsze zwycięstwo w Formule E.

Przeczytaj też: Mercedes-EQ Silver Arrow 02, czyli Srebrna Strzała „na prąd”. Czy zelektryzuje tegoroczną rywalizację w Formule E?

Za plecami de Vriesa rywalizowali startujący z drugiego pola startowego Pascal Wehrlein, a także ruszający z drugiego rzędu René Rast i Edoardo Mortara oraz z trzeciego Alex Lynn i Mitch Evans.

Po dziewięciu okrążeniach reprezentujący barwy Audi Rast z powodzeniem zaatakował Wehrleina i przesunął się na drugą pozycję. Chwilę później niemiecki kierowca musiał też uznać wyższość Mortary i Evansa. Edoardo Mortara wykonując niezwykle widowiskowy manewr, zyskał od razu dwie pozycje.

Na 17 okrążeniu doszło do kontaktu między debiutującym w barwach Jaguara Samem Birdem oraz Alexem Lynnem. Dla obu kierowców był to koniec rywalizacji. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Chwilę po zjeździe samochodu bezpieczeństwa do alei serwisowej, musiał on znów wyjechać na tor. Max Günther zakończył swój wyścig po wjechaniu w barierkę.

Na czele stawki René Rast, Edoardo Mortara i Mitch Evans walczyli o miejsca na podium. Ostatecznie za bezkonkurencyjnym Nyckem de Vriesem, drugi jako linię mety minął Edoardo Mortara, a trzeci Mitch Evans.

Ad-Dirjja E-Prix: Nyck de Vries wygrywa pierwszy nocny wyścig w historii Formuły E

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze