Karolina Chojnacka

653 km – tyle przejedziesz naładowanym do pełna elektrykiem! Dowiedz się jakim!

653 km na jednym ładowaniu przejedziemy podstawową wersją całkowicie elektrycznego modelu Lucid Air. Po uwzględnieniu subsydiów, cena samochodu na rynku w USA wyniesie 69 900 dolarów, czyli równowartość około 268 tysięcy złotych. Czy to godny konkurent Tesli?

Kiedy Lucid pokazał we wrześniu swojego seryjnego, luksusowego sedana, od razu pojawiły się głosy, że to godny konkurent Tesli Model S.

Lucid Air

Podstawowy model Lucid Air o mocy 480 KM przejedzie na jednym ładowaniu 653 kilometrów. To właśnie ten model ma stać się głównym konkurentem Tesli Model S. Po uwzględnieniu subsydiów, cena samochodu na rynku w USA wyniesie 69 900 dolarów, czyli równowartość około 268 tysięcy złotych. To mniej niż Tesla Model S, której ceny w Polsce zaczynają się od 330 tysięcy złotych.

Model Touring będzie miał 620 KM i również 653 kilometrów zasięgu. Lucid Air Grand Touring będzie miał zwiększoną moc do 800 KM i zasięg do pełnych 832 kilometrów.

Najlepiej wyposażona wersja Lucid Air Dream o mocy 1080 KM, na jednym ładowaniu pozwala przejechać aż 832 kilometry! Premierowy model Lucid Dream, wyposażony w podwójny silnik o mocy do 1080 koni mechanicznych i napęd na cztery koła będzie osiągać ćwierć mili (trochę ponad 400 metrów) w zaledwie 9,9 sekundy w powtarzanych warunkach. Na chwilę obecną jest to jedyny elektryczny sedan zdolny osiągnąć ćwierć mili w czasie poniżej 10 sekund, co czyni go najszybszym czterodrzwiowym pojazdem elektrycznym na świecie. Cena? Około 656 820 złotych.

Wszystkie dane dotyczące zakresów są wstępne i nie zostały zweryfikowane przez EPA.

Lucid Air

Przeczytaj też: Lucid Air – najpotężniejszy i najbardziej wydajny luksusowy elektryczny sedan. Czy jest godnym konkurentem Tesli?

Po pojawieniu się w sprzedaży Lucid Air będzie też odznaczać się najkrótszym czasem ładowania spośród wszystkich pojazdów elektrycznych, jakie kiedykolwiek wypuszczono na rynek. W przypadku podłączenia do sieci szybkiego ładowania wskaźnik ładowania wyniesie nawet 20 mil/min. Dla właścicieli ładujących swój pojazd Lucid Air w standardowych warunkach na drodze przełoży się to na możliwość przejechania 480 kilometrów po zaledwie 20 minutach ładowania.

Lucid Air

Przeczytaj też: Lucid Air przejedzie 832 km na jednym ładowaniu! To pierwszy elektryk nowej generacji?

Zamówienia mogą obecnie składać klienci z USA i Kanady, oraz z wybranych krajów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Osoby, zainteresowane kupnem, mogą zarezerwować Lucid Air, wpłacając 1000 dolarów zwrotnej kaucji, lub auto z limitowanej edycji Dream Edition, wpłacając 7500 dolarów zwrotnej kaucji.  Daty dostawy, wyceny i informacje o salonach i centrach obsługi dla klientów z Europy i Bliskiego Wschodu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze