Edyta Klim

50 niezwykłych kobiet w jednym albumie!

"I Can. I Will: Women Overlanding the Word" to album bogaty w zdjęcia i opowiadania z historii życia 50-ciu kobiet, które podróżują po świecie: samochodami, ciężarówkami, furgonetkami, motocyklami i rowerami.

Album „Can. I Will: Women Overlanding the Word” przedstawia sylwetki 50-ciu kobiet, które pomimo przeszkód, wykazują się odwagą i podróżują bez ograniczeń. Wybierają różne środki transportu i meldują się w najodleglejszych zakątkach świata. Przemawia przez nie niesamowita, kobieca siła. One nie znają ograniczeń. Album powstał po to, by mówić o tym głośno, by inspirować i łamać stereotypy dotyczące kobiet.

Na pomysł wydania albumu wpadła para podróżniczek: Sunny Eaton i Karin Balsley, które wiedzą doskonale, ile przeciwności trzeba pokonać, by wyruszyć w wymarzoną podróż. Wielokrotnie słyszały od rodziny i przyjaciół, że to ponad ich siły i że świat dla samotnie podróżujących kobiet jest bardzo niebezpieczny. Jednak zdecydowały się wyruszyć we wspólną trasę w 2015 roku z Nashville w stanie Tennessee na czubek Ameryki Południowej. A to był dopiero początek ich życia w podróży.

Sunny i Karin udowadniały na każdym kroku, że podróże nie są dla kobiet tak straszne, jak się je postrzega, jednak zawsze spotykały te same głosy niepokoju i sprzeciwu. Postanowiły coś z tym zrobić i na początku założyły grupę na facebooku, która miała zrzeszać kobiety z powodzeniem samotnie podróżujące po świecie. Pomysł okazał się sukcesem, bo takich kobiet było w grupie ponad 500. Wtedy powstała kolejna inicjatywa, by ich doświadczenia przełożyć na inspirującą książkę. Ruszyła prośba o społeczne dofinansowanie i z sukcesem się zakończyła.

Strony albumu „Can. I Will: Women Overlanding the Word” są wypełnione pięknymi, kolorowymi zdjęciami oraz informacjami o tym, kim są ci podróżniczki, czym jeżdżą, skąd pochodzą i czego nauczyły się przez swoje, pełne przygód życie. To przede wszystkim potężna dawka odwagi i inspiracji.

Album zakupić można tutaj: https://vagabroads.com/products/i-can-i-will-book

Strona grupy: https://womenoverlandingtheworld.com/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze