1970 Ford Torino GT Coupe – amerykański rarytas

Myśląc o sportowych autach z lat 70. na myśli przychodzi przede wszystkim Ford i jego muscle car'y, m.in. modele z serii Torino GT. Seria ta była niezwykle nowoczesna gdy wchodziła do produkcji. Jak się okazało po upływie lat, modele GT przetrwały próbę czasu.

Ford Grand Torino został entuzjastycznie przyjęty w Ameryce, może dlatego, że samochód był… bardzo amerykański. Szeroki, sportowy, z masywnym grillem, futurystycznym kształtem lamp, obniżoną linią dachu i z charakterem. Do tego bardzo elegancki i stylowy. Tak można scharakteryzować np. samochód Ford Torino GT Coupe, który zdobył sławę dzięki filmowi Starsky & Hutch z 2004 roku. Model z lat 1974-1975 był samochodem filmowego Starsky’ego.

Galeria zdjęć samochodu Ford Torino GT Coupe z 1970 roku tutaj.

Gran Torino to również tytuł filmu w reżyserii Clinta Eastwooda – samochód jest jednym z głównych motywów tej produkcji (film polecamy, naprawdę warto obejrzeć!).

Model, który prezentujemy w galerii to Ford Torino GT Coupe z 1970 roku – napędzany 7-litrowym silnikiem Cobra Jet V8 o mocy 370 koni mechanicznych. Unikat w swojej klasie – na liczniku przebiegu ma zaledwie 1 210 kilometrów, oczywiście nie od nowości, a od zakończenia całkowitej renowacji. No i cieszy oczy starannie wykonanym wnętrzem i odświeżonymi detalami. Cena zabójcza, ale popatrzeć można.

Cena: 84 888 dolarów

Ford Torino GT Coupe z 1970 roku

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze