15-letnia motocyklistka zginęła podczas treningu

Rozpoczęło się śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na torze motocrossowym. 15-letnia zawodniczka spadła z motocykla, a jej upadek okazał się śmiertelny.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na torze motocrossowym w Lipnie (województwo kujawsko-pomorskie). Młoda zawodniczka trenowała tam pod okiem instruktora. Według wstępnych ustaleń motocyklistka wyskoczyła na hopie, ale nie udało jej się bezpiecznie wylądować. Upadek okazał się na tyle poważny, że pomimo pojawienia się na miejscu zespołu ratownictwa medycznego i przeprowadzonej reanimacji, nastolatki nie udało się uratować.

Nadzieja polskiego enduro zaatakowana nożem! Napastnik dźgał go w klatkę piersiową!

Przyczyny tego wypadku bada teraz prokuratura. Sprawdzane będzie zarówno tor, jak i stan techniczny motocykla zawodniczki. Dokładny przebieg zdarzenia będzie trudny do odtworzenia, ponieważ nie ma żadnych świadków upadku 15-latki.

Motocyklistka pochodziła z Gdyni, a reprezentowała Człuchowski Auto-Moto-Klub. Wiadomo, że tor w Lipnie był jej dobrze znany, nie była więc amatorką w nowym dla niej miejscu.

Jak rozjeżdżać uprawy rolnikom – uczy Mistrz Polski w motocrossie

Policja przypomniała, że dwa lata temu doszło na tym samym torze do bardzo podobnego wypadku. Wtedy również zginęła 15-letnia dziewczyna, mieszkanka Lublina. Po przeprowadzonym śledztwie, sprawa została umorzona, a jako przyczynę wypadku wskazano niebezpieczną jazdę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze