11 lutego rusza ogólnopolska akcja policji. Kierowcy muszą mieć się na baczności

Policja po raz kolejny w tym roku zapowiada wzmożone kontrole na terenie całego. Kierowcy muszą mieć się na baczności, ale funkcjonariusze będą zwracać uwagę także na zachowanie pieszych oraz rowerzystów.

11 lutego rusza ogólnopolska akcja policji. Tego dnia policjanci z całego kraju wezmą udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja spowodowana jest między innymi ostatnimi statystykami, dotyczącymi wypadków z udziałem tej grupy.

Policjanci będą patrolować przede wszystkim okolice przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Funkcjonariusze specjalnym nadzorem obejmą przede wszystkim te miejsca, w których ryzyko wystąpienia ewentualnego zdarzenia jest szczególnie wysokie.

Policjanci przypominają, że kierowca zbliżający się do przejazdu dla rowerów, powinien wypatrywać rowerzystów, traktować ich po partnersku i ustąpić pierwszeństwa. Z kolei zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierowca jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na pasy. Kierowca skręcający w drogę poprzeczną również musi przepuścić pieszego, przechodzącego przez skrzyżowanie.

Kierowcy muszą mieć się na baczności, ale funkcjonariusze policji będą przyglądać się także zachowaniu pieszych oraz rowerzystów. Chodzi przede wszystkim o obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz wyposażenie roweru w obowiązkowe oświetlenie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze