Karolina Chojnacka

100 pit stopów w jeden weekend wyścigowy. Williams dołącza do wyjątkowego wyzwania

Podczas Grand Prix Portugalii zespół Williams Racing dokona czegoś wyjątkowego.

Williams Racing podczas Grand Prix Portugalii weźmie udział w wyzwaniu „Captain Tom 100”.

Sir Tom Moore to brytyjski weteran II wojny światowej, znany z akcji charytatywnej, podczas której przed swoimi setnymi urodzinami przeszedł sto okrążeń wokół swojego domu, dzięki czemu zebrał ponad 38 milionów funtów dla wsparcia brytyjskiej służby zdrowia w walce z pandemią koronawirusa. Za swój niesamowity wyczyn Moore otrzymał tytuł szlachecki i honorowy stopień pułkownika 1 batalionu Yorkshire Regiment, jednostki, w której służył w czasie II wojny światowej. Sir Tom Moore zmarł w styczniu tego roku, w wieku 100 lat.

The Captain Tom Foundation postanowiła uczcić 101 urodziny weterana (30 kwietnia), organizując wyzwanie związane z liczbą 100. Celem wyzwania jest zbiórka pieniędzy na wybrane organizacje charytatywne.

Do wyzwania „Captain Tom 100” dołącza brytyjski zespół Formuły 1, Williams Racing. Ekipa ma zamiar wykonać 100 pit stopów podczas Grand Prix Portugalii. W wyzwaniu wezmą udział zarówno  zespół przytorowy w Portimão, jak i pracownicy fabryki w Grove.

Przeczytaj też: Nowe barwy brytyjskiej legendy. Oto Williams FW43B

Williams weźmie udział w tym inspirującym wyzwaniu, by wesprzeć Official Charity, Spinal Injuries Association (SIA). SIA zapewnia wsparcie osobom żyjących z urazami rdzenia kręgowego w Wielkiej Brytanii. Obecnie organizacja wspiera Martina Hibberta, ocalałego z ataku na Manchester Arena, który został ciężko ranny w wyniku wybuchu bomby. Martin przygotowuje się do zdobycia Kilimandżaro, aby udowodnić, że niezależnie od sytuacji i okoliczności każdy może żyć według własnych zasad.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Generacja Z rozpoczyna samochodowy szał zakupów. Co młodzi ludzie biorą pod uwagę przy zakupie samochodu?

Generacja Z ma stać się siłą napędową przewidywanego wzrostu sprzedaży samochodów. Jej przedstawiciele mają bardzo szczegółowe i bardzo precyzyjne wymagania, co do tego czego szukają w samochodzie.

Generacja Z, czyli młode osoby w wieku 17-24 lat, rozpoczyna samochodowy szał zakupów. Według badania przeprowadzonego przez Auto Trader, aż 61% z przedstawicieli GEN Z planuje przeznaczyć zaoszczędzone podczas lockdownu pieniądze na nowy samochód. Ale nie byle jaki samochód… Przedstawiciele Generacji Z mają bardzo ciekawe priorytety, jeśli chodzi o to, czego szukają w samochodzie.

Przeczytaj też: Ford Kuga oferuje trzy typy układów hybrydowych. Co warto o nich wiedzieć?

Z badań wynika, że ​​jednym z najważniejszych czynników, który Generacja Z bierze pod uwagę przy zakupie auta, jest to, czy producent samochodu angażuje się w walkę z kryzysem klimatycznym. Co więcej, jedna piąta osób w wieku 18–24 lat przyznała, że ​​rozważyłaby zakup pojazdu elektrycznego lub o innym, alternatywnym napędzie.

Najważniejsze czynniki, które młodzi ludzie biorą pod uwagę przy zakupie samochodu:

Marka samochodu musi angażować się w walkę z kryzysem klimatycznym -27%

Marka samochodu musi odzwierciedlać moją osobowość – 24%

Dobry system GPS – 23%

Dobry system nagłośnienia – 22%

Marka samochodu musi mieć mocne, nowoczesne wartości – 19%

Przeczytaj też: Nissan stworzył podręcznik bezstresowej jazdy. Warto znać te 5 złotych zasad!

 

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Przebijał opony w samochodzie sąsiadki i… odciął sobie palec!

Morał z tej bajki jest taki... nie bądźcie złośliwi i nie przebijajcie innym opon!

Scena jak z horroru, tak pokrótce można opisać to co przeżyła pewna mieszkanka stanu Arizona. Najpierw zauważyła, że ktoś złośliwie przebił opony w jej SUVie, a po bliższych oględzinach miejsca zbrodni odkryła, że sprawca zostawił po sobie… palec.

Przeczytaj też: Szukasz nowych opon? Pamiętaj o zasadzie 3P!

Okazuje się, że policja nawet nie musiała pobierać odcisków z makabrycznego znaleziska, ponieważ… ślady krwi, które zaczynały się przy SUVie kobiety prowadziły prosto do domu jej sąsiada, z którym pokłóciła się jakiś czas temu…

I koniec końców najbardziej tajemnicze w tej sprawie jest to, dlaczego złośliwy sąsiad zostawił swój palec. Wydaje się dość oczywiste, że jeśli pójdziesz do szpitala, zwłaszcza jeśli właśnie odciąłeś sobie palec, to weźmiesz ze sobą wspomniany palec, by spróbowano ci go przyszyć.

A morał z tej bajki jest taki… nie bądźcie złośliwi i nie przebijajcie innym opon!

Przeczytaj też: Nowe etykiety na opony. Co się zmienia i czy wpłynie to na kierowców?

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Honda SUV e: – prototyp, który rozpoczyna wielką, japońską elektryczną ofensywę

Honda zaprezentowała światu koncepcję nowego modelu. Jego raczej mało kreatywna i trochę dziwna nazwa, Honda SUV e: prototype, dokładnie opisuje, czym jest - całkowicie elektrycznym samochodem typu SUV. Będzie hit?

To była tylko kwestia czasu, gdy po sukcesie elektrycznego miejskiego hatchbacka Honda e, japoński producent zaprezentuje światu podobną koncepcję w formie crossovera lub SUVa. I stało się! Oto Honda SUV e: prototype.

Honda SUV e: prototype

Przeczytaj też: Honda e – producent wprowadza na rynek elektryczny model

I szykujemy się na więcej! Honda zapowiedziała, że ten samochód pokazowy jest pierwszym z 10 w pełni elektrycznych pojazdów, które planuje wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych pięciu lat.

Honda SUV e: prototype

Honda SUV e: prototype jest ewolucją koncepcji samochodu Hondy pokazanego na targach w Pekinie w 2020 roku. W przeciwieństwie do swojego poprzednika ma cztery drzwi i coś, co wydaje się być portem ładowania za emblematem Hondy na masce. Stylistyka auta przypomina nieco bardziej wyszukany model HR-V, z kontrastującym dachem i bardziej rzeźbionymi bokami.

Prototyp jest wyposażony w system Honda Connect trzeciej generacji. Podobno będzie w stanie obsługiwać inteligentne urządzenia domowe, umożliwi kierowcy zakupy online podczas jazdy (!) oraz zapewni dostęp do funkcji pojazdu za pośrednictwem smartfona.

Honda SUV e: prototype

Przeczytaj też: Honda pokazała aż 24 nowe lub ulepszone motocykle na 2021 rok. Każdy znajdzie coś dla siebie

Honda SUV e: prototype wygląda na gotową do masowej produkcji i nie zdziwiłybyśmy się, gdyby wkrótce pojawiła się wersja auta zdatna do ruchu drogowego.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Wściekła właścicielka Tesli przerywa motoryzacyjne show w Szanghaju: „HAMULCE NIE DZIAŁAJĄ!”

Pani została bohaterką social mediów i... oficjalnie wzbudziła „niezadowolenie” w Tesli.

Wygląda na to, że Tesla znajduje się pod rosnącą presją w Chinach. W ciągu jednego dnia, aż dwa podmioty rządowe wystosowały specjalne ostrzeżenia na temat zachowania firmy i traktowania przez nią klientów.

Kłopoty zaczęły się we wtorek, kiedy chińska państwowa agencja informacyjna Xinhua opublikowała artykuł, w którym stwierdzono, że jakość pojazdów elektrycznych Tesli musi spełniać oczekiwania rynku, aby zdobyć zaufanie konsumentów. Stwierdzono, że firma z siedzibą w Kalifornii, powinna w odpowiedni sposób zareagować na wątpliwości klientów, które pojawiły się po ujawnieniu takich problemów jak nieprawidłowo działające hamulce czy pożary podczas ładowania.

{{ gallery(3181) }}

Przeczytaj też: Tesla na autopilocie wjechała w policyjny radiowóz

Kilka godzin później Komisja ds. Politycznych i Prawnych Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin opublikowała komentarz na swoim koncie na WeChat, w którym stwierdzono, że producent samochodów powinien szanować chińskich konsumentów i przestrzegać lokalnych praw i przepisów. Napisano, że każdy odpowiedzialny biznesmen stara się znaleźć przyczynę swoich problemów i ulepszyć oferowane przez siebie produkty, a  Tesla tego nie robi.

Skąd ten „atak”? Wydaje się, że wszystko zaczęło się w poniedziałek, podczas prezentacji Tesli na Shanghai Auto Show, jednej z najważniejszych imprez motoryzacyjnych na świecie.

Wściekła demonstrantka wspięła się na dach jednego z pojazdów wystawowych, krzycząc, że w jej aucie nie działają hamulce. Szybko stała się bohaterką Internetu i filmików w social mediach.

Przeczytaj też: Od dziś kupisz Teslę za bitcoiny. Sensacyjny tweet Elona Muska!

Jak poinformowała Tesla, kobieta jest „powszechnie znana z tego, że wielokrotnie protestowała przeciwko problemowi z hamulcami Tesli”. Firma dodała jednocześnie, że będzie pracować nad rozwiązaniem tego problemu, ale „nigdy nie pójdzie na kompromis przeciw nierozsądnym żądaniom”.

Z kolei lokalna policja poinformowała, że właścicielka wadliwej Tesli została zatrzymana na pięć dni.

Najnowsze