Edyta Klim

10 miejsc, gdzie można nawiązać motocyklowe znajomości

Macie motocykl i kochacie nim jeździć, jednak otoczenie nie podziela Waszej pasji? Chcecie poznać innych motocyklistów, ale nie wiecie od czego zacząć? Ten poradnik jest dla Was!

Oto klilka przykładowych miejsc, gdzie w świecie realnym i wirtualnym macie duże szanse na nawiązanie nowych, motocyklowych znajomości:

  1. Facebook to genialne źródło do poznawania ludzi o tej samej pasji. W przypadku motocykli jest to dość łatwe, ponieważ oprócz grup ogólnopolskich, motocykliści zrzeszają się także w grupach regionalnych. Jeżeli chcemy spotykać się na wspólnych wyjazdach i imprezach z innymi motocyklistami, to lepiej zacieśnić zasięg grupy do której chcemy dołączyć. Natomiast, gdy chcemy o coś spytać, mamy jakiś problem – to oczywiście im większa grupa, tym lepiej. Zwykle nazwy grup (które należy wpisać w wyszukiwarkę facebook) to Moto + nazwa miasta lub Motocykliści + nazwa miasta, coraz częściej integrują się tak też same motocyklistki (Motocyklistki+miasto).

 

  1. Szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem to świetna inicjatywa nie tylko dla poprawy własnych umiejętności, ale do świetnej zabawy w grupie. Wystarczy poszukać w wyszukiwarce szkoleń w okolicy – mogą one mieć formę miejscową (na placu, mieście) lub wyjazdową, czyli połączoną ze wspólnym wyjazdem na tor (co wcale nie znaczy, że są to jedynie sportowe szkolenia). Często organizator od razu określa dla jakiego poziomu umiejętności jest jego szkolenie.

 

  1. Rajdy motocyklowe to coraz popularniejsza forma rozrywki dla motocyklistów, a także ich integracji. I nie w każdym rajdzie chodzi o wyścig z czasem, coraz częściej rajdy dla otwartej grupy motocyklistów zawierają w sobie wycieczkę krajoznawczą, różne konkurencje, elementy nawigacji i ogólnie pojętej przygody. Wystarczy wystartować, dobrze się bawić a motocyklowe znajomości same się rozwiną.

 

  1. Zloty motocyklowe to spore skupiska motocyklistów, gdzie ludzie po prostu świetnie się razem bawią. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „zloty motocyklowe”, by znaleźć strony, które o ich datach i miejscach informują. Wiadomo, że nieco trudno się przełamać i tam pojechać z namiotem w pojedynkę, ale na początek np. można się tam wybrać bez noclegu, na część imprezowo-koncertową.

 

  1. Forum fanów danej marki, modelu to nadal super źródło znajomych i to nawet jeżdżących podobnym motocyklem. Z pomocą znów przychodzi wyszukiwarka: Forum+nazwa modelu i zakładamy na forum konto. Każde dołączenie do nowej grupy na forum czy facebooku zwyczajowo wymaga przywitania się i napisania czegoś o sobie. Często takie grupy organizują swoje własne, wewnętrzne spotkania i zloty.

 

  1. Sklepy motocyklowe to nie tylko punkt sprzedaży, ale bardzo często także integracji środowiska motocyklowego, więc o okolicznych motocyklistów i miejsca spotkań możemy dopytać właśnie tam. Im bardziej popularny sklep, to i partnerzy do rozmowy wśród klientów z pewnością też się znajdą. Niektóre sklepy, a i coraz częściej warsztaty – organizują nawet taki kącik dla klientów na motocyklowe pogaduchy.

 

  1. Dealerzy motocyklowi także coraz częściej integrują swoich obecnych i potencjalnych klientów. Podczas dni otwartych, koncertów, moto-grillowania, testowania motocykli możemy spotkać wielu motocyklistów z okolicy. Wystarczy polubić profil danego dealera na Facebooku i wtedy otrzymamy info o planowanym evencie. Warto też zajrzeć do takiego punktu dealerskiego, nawet gdy nie planujemy zakupu nowego motocykla, bo to też miejsce zrzeszające motocyklistów.

 

  1. Targi motocyklowe odbywają się w dużych miastach zwykle wiosną, na jednej powierzchni gromadząc przeróżne firmy o motocyklowym zakresie działalności. Tam możemy dowiedzieć się o ciekawych miejscach, usługach, szkoleniach i miejscach integracji.

 

  1. Motocyklowe knajpy są już prawie w każdym większym mieście. Po czym je poznamy? Zwykle po motocyklowym wystroju, nazwie i rzędzie motocykli pod drzwiami. To też dobre miejsce na nowe znajomości.

 

  1. Jednak żadne z tych miejsc nie zagwarantuje nam sukcesu w zdobywaniu nowych znajomości, jeżeli sami z siebie, nie przełamiemy się do rozmowy. Bo tak naprawdę to każde miejsce, gdzie jest 2, 3, 5 motocyklistów – jest tym miejscem do nawiązywania nowych znajomości. I czy będzie to stacja benzynowa, parking, restauracja – to bez znaczenia. Ważne jest tylko nawiązanie rozmowy, a sukces gwarantuje oczywiście temat motocyklowy. Można spytać o model motocykla i wrażenia z jazdy, można pochwalić jego wygląd, można poprosić o radę itp. Motocykliści to zwykle otwarci i rozmowni ludzie, a jeżeli nawet raz nie wyjdzie, to nie warto się poddawać, bo nadawanie na tych samych falach motocykliści mają we krwi! 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze