Karolina Chojnacka

1 listopada wspominamy tych, którzy poświęcili swoje życie miłości do motoryzacji

Z okazji 1 listopada Motowizja pokaże specjalne programy, dedykowane ludziom, którzy poświęcili swoje życie miłości do sportu i motoryzacji. Wśród propozycji stacji znajduje się specjalny odcinek Moto Archiwum Wojtka Majewskiego oraz film o rajdowej legendzie – Januszu Kuligu.

Zaplanowany na 1 listopada blok programowy to hołd złożony przez Motowizję kierowcom, którzy tworzyli historię polskich sportów motorowych i którzy zainspirowali kolejne pokolenia do dołączenia do świata sportu.

Niedzielne pasmo rozpocznie film o trzykrotnym zwycięzcy Rajdu Polski „Kulig – niedokończony rajd”. Fabularyzowany dokument przedstawia historię tragicznie zmarłego Janusza Kuliga, który podczas swojej kariery sięgnął po wicemistrzostwo Europy, wielokrotne mistrzostwo Polski i wystartował w jedenastu eliminacjach mistrzostw świata.

1 listopada wspominamy tych, którzy poświęcili swoje życie miłości do motoryzacji

Przeczytaj też: Wspomnienie o Januszu Kuligu – mistrz i wielki człowiek

Następnie widzowie będą mogli bliżej przyjrzeć się rajdowej historii. „Moto Archiwum Wojtka Majewskiego” zadebiutowało na antenie Motowizji w kwietniu, zbierając grono wiernych widzów. Archiwum wspomnień jednego z najsłynniejszych polskich dziennikarzy motoryzacyjnych i motorsportowych Wojciecha Majewskiego to tysiące nagranych godzin z rajdów i wyścigów w Polsce i na świecie. Pierwsza listopadowa transmisja skupi się na rajdowcach, których nie ma już wśród nas. Wojciech Majewski powiedział:

Obserwuję sport motorowy od lat 80. Okres 1 listopada to moment zadumy, kiedy chciałbym na chwilę się zatrzymać i wspomnieć tych których miałem okazję poznać przez te wszystkie lata, a których niestety już z nami nie ma. To właśnie o nich opowiem w najbliższym odcinku Moto Archiwum.

Niedzielny blok zamknie premiera telewizyjna filmu dokumentalnego „Bez znieczulenia” autorstwa Tomasza Roli i Szymona Wasylówa. „Bez znieczulenia” opowiada o rywalizacji w wyścigach motocyklowych z perspektywy kierowców, zespołów oraz ich rodzin. Autorzy filmu spędzili sezon 2019 na torach całej Europy, dokumentując sukcesy i porażki naszych zawodników, dzięki czemu widzowie zobaczą motocyklową rzeczywistość widzianą oczami ludzi, pełnych pasji i miłości do świata jednośladów.

1 listopada wspominamy tych, którzy poświęcili swoje życie miłości do motoryzacji

niedziela, 1 listopada, godz. 15:10 – Kulig – niedokończony rajd

niedziela, 1 listopada, godz. 15:40 – Moto archiwum Wojtka Majewskiego

niedziela, 1 listopada, godz. 16:00 – Bez znieczulenia

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze