„Motor-Cycling for Women” – perełka na rynku książkowym

16 lipca 2013
Dwie przebojowe siostry, Brytyjki Nancy i Betty Debenham, napisały wspólnie książkę „Motor-Cycling for Women” w 1928 roku. Dzisiaj ten rarytas wraca na półki księgarń.

Ten unikatowy wgląd w historię kobiecego motocyklizmu to nie lada gratka dla wielbicieli tematu. Niestety, z oryginalnego wydania zachowały się zaledwie cztery egzemplarze. Na szczęście jeden z nich wpadł w ręce Steve’a Browna z ClassicMotorcycleManuals.com, który zapragnął spopularyzować to małe dziełko i zainwestował w przedruk.

W efekcie otrzymaliśmy 80-stronicową książkę w twardej okładce, pełną zdjęć i anegdot, rzucającą światło na codzienne życie motocyklistki w latach 20. – w czasach, kiedy założenie przez kobietę spodni mogło jeszcze uchodzić za sensację. Na zdjęciach widzimy roześmiane, atrakcyjne kobiety, z tekstu zaś kształtuje nam się obraz wesołych, spragnionych przygody dziewcząt upajających się swoją pasją w czasach, gdy na motocyklu mógł jeździć każdy powyżej 14 roku życia, bez potrzeby zdawania testów i noszenia kasku. Siostry piszą o pierwszych motocyklowych szlifach, nauce jazdy, wyborze maszyny, o podróżach i wyprawach pod namiot, jazdach we dwójkę i solo.

Książkę można zakupić na stronie ClassicMotorcycleManuals.com za 22 funty (z przesyłką).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje