Mitsubishi ASX wróci jako zupełnie nowy model. Co o nim wiemy?
Mitsubishi zapowiada nowego ASX-a na rynek europejski. Samochód na drogi ma wyjechać wiosną 2023 roku i będzie wyposażony w napędy hybrydowe. Co jeszcze o nim wiemy?
Obecnie Mitsubishi ma w ofercie na europejski rynek tylko trzy modele – Space Star, Eclipse Cross oraz L200. To się jednak za jakiś czas zmieni. Japoński producent zapowiada, że wiosną 2023 roku na europejskie drogi wyjedzie nowa generacja ASX. To będzie zupełnie inny samochód od tego, jaki znaliśmy do tej pory.
Nowa generacja Mitsubishi ASX powstanie na platformie CMF-B Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, na której zbudowano między innymi Renault Captura oraz Nissana Juke’a.
Japoński producent zdradził, że ASX nowej generacji będzie miał „pełną gamę układów napędowych, w tym hybrydę ładowaną z zewnętrznego źródła (PHEV) i pełną hybrydę (HEV)”. Ta zapowiedź najprawdopodobniej oznacza, że kierowcy do wyboru będą mieli również klasyczną wersję hybrydową.
Alians Renault-Nissan-Mitsubishi
Wspólna strategia producentów należących do aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi polega przede wszystkim na dążeniu do poszerzenia zakresu współdzielenia platform aż do osiągnięcia 80% korelacji w 2026 roku. Alians ma także w planach podbój europejskiego rynku samochodów elektrycznych, oferując do 2030 roku aż 35 takich modeli.
Najnowsze
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi zaawansowane prace nad Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej – inwestycją, która otoczy stolicę drogowym pierścieniem o długości blisko 160 kilometrów. Właśnie ogłoszono nowe przetargi, a władze drogowe przedstawiły precyzyjny harmonogram dla poszczególnych odcinków. -
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
-
Mercedes VLE: luksusowa limuzyna, van, a może statek kosmiczny? Dokąd zmierzasz motoryzacjo…
-
Xpeng P7+ za 198 tys. zł: luksus jak w Porsche i ładowanie w 12 min. Testowałam go w Chinach – Tesla ma się czego obawiać!
Zostaw komentarz: