Quantcast
Karolina Chojnacka

Życie ratowniczki medycznej zza kulis. Ford publikuje wyjątkowy film, który powinien zobaczyć każdy!

Na ich drodze mógłby stanąć strach i zwątpienie we własne siły, a jednak – bez względu na okoliczności – niezwykli bohaterowie spieszą z pomocą. Ta siła ducha jest głównym tematem nowej serii filmów Ford of Europe, zatytułowanej „Lifesavers” (Ratownicy).

Pierwszy odcinek nowej serii „Lifesavers” opowiada o ratowniczce medycznej, realizującej swoje marzenia. Po ukończeniu studiów, Sarai Granell Vicente wybrała karierę w handlu, jednak nowa praca nie przynosiła jej satysfakcji, bez względu na to, jak bardzo się starała. Nadszedł moment, kiedy postanowiła zrealizować swoje marzenie o pracy ratownika medycznego.

„Lifesavers” - Pogotowie ratunkowe w Walencji, Hiszpania
„Lifesavers” – Pogotowie ratunkowe w Walencji, Hiszpania, fot. materiały prasowe / Ford

Pierwszy odcinek nowej serii dokumentalnej Forda „Ratownicy” przedstawia Sarai zaledwie cztery miesiące po rozpoczęciu pracy w nowym zawodzie. Kamery rejestrują ją w akcji podczas dwunastogodzinnej nocnej zmiany i przybliżają jej motywacje wyboru zawodu ratownika. Sarai czeka jedna z wielu nocy, wypełnionych zarówno adrenaliną, jak i chwilami refleksji – od pośpiechu, by zająć się 96-letnim mężczyzną, który już od godziny ma problemy z oddychaniem, po wezwanie do ofiary bójki w jednym z miejskich barów:

Największe obawy budzi we mnie to, że nie będę wiedziała, co robić podczas wezwania i zawiodę… musisz być przygotowana na wszystko.

 Sarai, pracująca w hiszpańskiej firmie Valencia Ambulancias Edetanas, może zmagać się z wątpliwościami i obawami, ale ma poczucie, że jest to praca, którą chciałaby wykonywać każdego dnia.

Valencia Ambulancias Edetanas zostało założone w 1991 roku. Dysponuje około 200 ambulansami i zatrudnia 100 kierowców. Niektórzy członkowie zespołu medycznego są związani z firmą od początku jej istnienia.

Na drugim planie, za plecami bohaterów stoją pojazdy Forda, pomagające im w wykonywaniu ich pracy. Są najważniejszymi narzędziami, pomagającymi europejskim służbom ratowniczym wykonywać ich ciężką pracę, zapewniając na przykład możliwości holownicze i pewność prowadzenia, jakie oferuje Ford Ranger, czy wszechstronność, niezawodność i nieskończone możliwości dostosowania, z których znana jest gama Transita.

W każdym z odcinków serii „Lifesavers” kamery Forda uchwyciły trudne codzienne wyzwania, przed którymi stają ratownicy, służąc swoim lokalnym społecznościom. Na cykl składają się:

Odcinek 1: Pogotowie ratunkowe w Walencji, Hiszpania

Odcinek 2: Ratownictwo wodne, Czechy

Odcinek 3: Ratownicy górscy z Derby, Wielka Brytania

Odcinek 4: Straż pożarna z Marsylii, Francja

Odcinek 5: Straż pożarna, Słowenia

 Odcinek 6: Bawarski Czerwony Krzyż, Niemcy

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze