Ewa Pertyńska

Żyć szybko, umrzeć młodo…

Sławni i bogaci są często kojarzeni z różnymi ekscesami, niespokojnym trybem życia, pełnym używek, imprez i szybkiej jazdy samochodem. Wielu z nich umiera zbyt wcześnie, a śmierć jest nagła. Jak zginęli Lisa Lopes z zespołu TLC, James Dean, czy Grace Kelly?

Sławni ludzie często podkreślają swój wizerunek kupując drogi, szybki samochód. Niestety, historia zna przykłady, kiedy związek gwiazdy z maszyną skończył się fatalnie.

Lisa Lopes, razem z Rozondą „Chilli” Thomas i Tionne „T-Boz” Watkins, tworzyła bardzo popularną w latach 90. grupę TLC. 25 kwietnia 2002 roku, będąc w Hondurasie, działała w ramach akcji charytatywnej, prowadzonej przez własną organizację. Jechała swoim Mitsubishi Montero Sport z dwiema koleżankami, gdy auto wypadło z drogi i parokrotnie dachowało, odbijając się od przydrożnych drzew. Lisa, o pseudonimie „Left Eye”, zginęła w tym wypadku. Jej pasażerki, z paroma urazami, przeżyły.

James Dean zasłynął przede wszystkim z roli Jima Starka w filmie „Buntownik bez powodu”. Prócz tego zagrał w głośnych, filmowych tytułach: „Na wschód od Edenu” i „Olbrzym”. Prywatnie brał udział w wyścigach samochodowych, zresztą z wieloma sukcesami. Podczas zdjęć do „Buntownika bez powodu”, Dean zakupił Porsche 550 Spyder, które szybko mianowane zostało pseudonimem „Little Bastard” – Mały Skurczybyk. Jamesowi to miano spodobało się na tyle, że poprosił swojego lakiernika o umieszczenie napisu na wozie. Alec Guiness, po zobaczeniu napisu na samochodzie stwierdził, że jeśli Dean wsiądzie do niego, za tydzień znajdą go w nim martwego. Okazało się, że słowa te były nad wyraz niefortunne, ponieważ rozmowa ta miała miejsce 23 września 1955 roku, dokładnie 7 dni przed śmiercią aktora. 30 września Dean jechał ze swoim mechanikiem, Rolfem Wütherich, na wyścigi. Z prędkością 55 mil na godzinę (w przybliżeniu ok. 88 km/h) zderzył się z innym samochodem. James zmarł parę godzin później w szpitalu.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w świetnej formie przed mistrzostwami Polski!

Grace Kelly wsławiła się dzięki oscarowej roli w filmie „Dziewczyna z prowincji”. Była aktorką i modelką. W 1955 r. została zaproszona do udziału w sesji zdjęciowej w Pałacu Monakijskim, gdzie poznała księcia Rainiera III. Oświadczył jej się rok później w Stanach Zjednoczonych. Niedługo później przyszły na świat ich dzieci.

13 września 1982 r., księżna Grace jechała samochodem ze swoją wówczas około siedemnastoletnią córką Stefanią, gdy dostała ataku apopleksji i straciła panowanie nad autem, które wypadło z trasy i runęło w przepaść. U Grace stwierdzono uraz mózgu, który spowodował nieodwracalne zmiany, w konsekwencji zakończenie funkcji organu. Następnego dnia po wypadku, odłączono aparaturę utrzymującą księżną przy życiu. Stefania nie odniosła większych obrażeń.

Więcej o śmierci Grace Kelly przeczytasz tu.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel w świetnej formie przed mistrzostwami Polski!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze