Zwycięzcy Ligi Mistrzów od teraz będą jeździć nowymi egzemplarzami Audi e-tron

Gwiazdy drużyny - zwycięzcy Ligi Mistrzów, w tym również Robert Lewandowski, otrzymały w sobotę w Monachium nowe egzemplarze Audi e-tron. Koncern z Ingolstadt wybudował też i od razu uruchomił punkty ładowania tej elektrycznej floty przy terenach treningowych klubu na Säbener Strasse.

W styczniu tego roku, FC Bayern Monachium i Audi przedłużyły do 2029 r. swoją umowę o współpracy. Jej program obejmuje m.in. strategiczną kooperację w zakresie innowacyjnych koncepcji marketingowych i elektryfikacji. W sobotę uczyniono kolejny ważny krok na drodze realizacji tych zapisów. Graczom Bayernu, w tym również Robertowi Lewandowskiemu, przekazano dziewiętnaście nowych Audi e-tron. Od tej chwili ponad połowa floty Audi w użytkowaniu klubu FC Bayern jest zelektryfikowana. Tym samym Bayern i cztery pierścienie w istotny sposób przyczyniają się do dalszego, zrównoważonego rozwoju.

Zwycięzcy Ligi Mistrzów od teraz będą jeździć nowymi egzemplarzami Audi e-tron

Z uwagi na pandemię koronawirusa, przekazanie pojazdów nie odbyło się tak jak zwykle na placu Audi Piazza w Ingolstadt. W latach poprzednich uroczystość przekazywania samochodów piłkarzom zawsze była wielkim wydarzeniem, szczególnie dla dzieci pracowników Audi, ponieważ to właśnie najmłodsi są często największymi fanami i motoryzacji i piłki nożnej w wydaniu klubu z Monachium. „Cieszę się, że przynajmniej mała delegacja naszych praktykantów mogła uczestniczyć w tegorocznym przekazaniu pojazdów piłkarzom FC Bayern” – powiedziała Sabine Maaßen odpowiedzialna w AUDI AG za zarządzanie kadrami.

Zwycięzcy Ligi Mistrzów od teraz będą jeździć nowymi egzemplarzami Audi e-tron

Najlepszy strzelec Bayernu Robert Lewandowski, kapitan zespołu Manuel Neuer, trener Hansi Flick oraz reszta drużyny, odebrali swe nowe samochody w centrum Audi Experience na terenie Portu Lotniczego w Monachium. Natychmiast po krótkim zapoznaniu się z funkcjami cyfrowymi e-trona, zwycięzcy Ligi Mistrzów w swoich nowych modelach wzięli udział w zajęciach Audi Driving Experience. „W czasie mojej gry w FC Bayern mogłem doświadczyć imponującego rozwoju technicznego naszego partnera – Audi” – podkreśla Manuel Neuer. „Moim pierwszym Audi, dziesięć lat temu, było Q7 TDI. Teraz prowadzę samochód elektryczny – to jest przyszłość.”

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze