Zwycięstwo Hyundai Poland Racing w debiucie w RSMP 2020

Nowopowstały zespół Hyundai Poland Racing zwyciężył w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020. Zespół reprezentowany przez Jariego Huttunena i Mikko Lukkę rozpoczął rywalizację o tytuł mistrzowski od zwycięstwa w Rajdzie Rzeszowskim.

29. Rajd Rzeszowski zainaugurował początek rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Był to również pierwszy występ zespołu Hyundai Poland Racing w krajowych zmaganiach. Rządni sportowych emocji kibice, po 10 miesiącach przerwy, mogli cieszyć się z rywalizacji kierowców.

Zmagania nie zawiodły i przez dwa dni fani zgromadzeni przy trasie mogli obserwować, jak duet Jari Huttunen i Mikko Lukka, sięga po pierwszą wygraną rundę w swoim debiucie w RSMP. Załoga Hyundaia i20 R5 zapisała się na kartach historii jako pierwsza fińska oraz czwarta zagraniczna załoga, która wygrała rajd będący częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zapowiedzią wyśmienitego wyniku był dobry występ Huttunena i Lukki w zeszłotygodniowym Rally di Alba, gdy załoga Hyundaia i20 R5 zajęła 2. miejsce w swojej klasie.

Zwycięstwo Hyundai Poland Racing w debiucie w RSMP 2020

Załoga w składzie Huttunen i Lukka może pochwalić się największą liczbą wygranych odcinków. W piątkowych zmaganiach byli najszybsi na dwóch odcinkach, tyle samo odcinków wygrali również w sobotę. O poziomie trudności przygotowanych tras świadczy długa lista ekip, które miały problemy techniczne lub wycofały się z zawodów. Wysoki poziom rywalizacji potwierdza fakt, że 9 etapowych zwycięstw trafiło do pięciu załóg, również pięciokrotnie następowała zmiana lidera.

Jarri i Mikko po raz pierwszy objęli prowadzenie po wygraniu próby Pstrągowa 2, jednakże z powodu potrącenia pachołka na miejskim odcinku otrzymali od sędziów 5 sekund kary, co sprawiło, że piątek zakończyli 4 sekundy za Grzegorzem Grzybem. Trzecie miejsce zajmował Marcin Słobodzian w kolejnym Hyundaiu i20 R5 ze strata ponad 30 sekund.

Zwycięstwo Hyundai Poland Racing w debiucie w RSMP 2020

Również sobotnie zmagania rozpoczęły się pomyślnie dla fińskiej załogi, która na rozpoczęcie dnia wygrała najdłuższy z rajdowych odcinków. Podczas pierwszej pętli Jari i Mikko zmniejszali stratę do Grzyba, a następnie przepuścili skuteczny atak na pozycję lidera. Po drugim przejeździe próby Zawadka zespół wrócił na pozycję lidera, którą obronił pomimo licznych prób ataków ze strony innych uczestników.

Załoga zdobyła 30 punktów za zajęcie pierwszej lokaty oraz 4 punkty premiowe za drugi czas na odcinku Power Stage. Do kolejnej rundy zmagań zespół Hyundai Poland Racing przystąpi z pozycji lidera i z jeszcze większą motywacją do kolejnego zwycięstwa. Następny w kalendarzu, Rajd Śląska odbędzie się w terminie 10-12 września.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze