Edyta Klim

Zwariowane popisy w Red Bull Shay’I Moto

Car spinning to najszybciej rozwijający się sport motorowy w RPA. To połączenie akrobacji, wyścigów drag i driftu w samochodach BMW 325i.

Na ulicach południowoafrykańskich miasteczek istnieje sport motorowy, nazywany lokalnie „spinning”. We wczesnych latach 90-tych pionierzy tego sportu spotykali się w Sowito, by szaleć samochodami BMW 325i, zwanymi „Gusheshe”. Ich pokazy to połączenie akrobacji, wyścigów drag i driftu. Car spinning to najszybciej rozwijający się sport motorowy w RPA.

19 września 2020 roku odbyły się zawody o tytuł mistrza Red Bull Shay’I Moto, w miejscu o tajnej lokalizacji w Johannesburgu. W pierwszym etapie fani tego sportu wyłonili online ośmiu najlepszych zawodników, którzy zmierzyli się w wielkim finale na żywo. Przy ławie sędziowskiej zasiadły lokalne gwiazdy tego sportu: Jeff James, Magesh Ndaba i Shaheim Bell.

Końcowy pojedynek rozegrali między sobą: Eddie Rasta i King Katra, a publiczność online była zachwycona! Z tytułem mistrza Red Bull Shay’I Moto 2020 wyjechał King Katra.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze