Zużycie paliwa – podstawowe kryterium wyboru auta?

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Maritz Research wynika, że 42 procent kierowców przy wyborze nowego samochodu kieruje się ekonomią spalania paliwa w aucie.

W ciągu ostatnich 10 lat wzrost zainteresowania zużyciem paliwa jest znaczący – wszystko to powoduje rosnąca cena za baryłkę ropy.

W 2001 roku tylko 13,5 procent osób deklarowało, że rozpatruje ten czynnik przy wyborze auta. Jak wskazują badania, z roku na rok ma przybywać klientów, którzy na pierwszym miejscu będą stawiać ekonomię spalania danego pojazdu. Co ciekawe, wyniki te dotyczą wszystkich segmentów samochodów róznych narodowości. Dla Amerykanów np. jeszcze w zeszłym wieku, zużycie paliwa nie było kryterium wyboru auta. Teraz wrost kosztów eksploatacji samochodu spowodował, że także klienci zza wielkiem wody zaczeli patrzeć bardziej przychylnym wzrokiem na ekonomicznej pojazdy. 

Badania dotyczące zakupu nowych pojazdów są prowadzone przez Maritz Research od lat 70. ubiegłego wieku; rocznie jest badanych ponad 200 000 konsumentów.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze