Żużlowa pasja Montany Jowett

26 lutego 2009
Jowett od początku swojej kariery występowała na wielu brytyjskich torach jednak ma za sobą również starty w Polsce. W sezonie 2008 wystąpiła podczas turnieju Eurospeedway w Tarnowie.
Od lewej stoją: S.Jensen, N.Jorgensen, M.Jowett
foto. msjspeedway.com

Montana Jowett urodziła się 25 maja 1990 roku w Darlington - mieście leżącym w północno-wschodniej Anglii. Pierwszy kontakt z żużlem miała w wieku dwunastu lat i od tamtej pory pokochała speedway.

Na swoje trzynaste urodziły otrzymała pierwszy motor 125 cm3. Pewnego razu wygrała na loterii czterysta funtów i całą wygraną przekazała na zakup motocykla z silnikiem 250 cm3. Kilka lat później - dzięki uprzejmości swojego przyjaciela - mogła prowadzić maszynę o pojemności 500 cm3, który jak nie trudno się domyślić, postanowiła kupić.

Jowett od początku swojej kariery występowała na wielu brytyjskich torach. Między innymi w King's Lynn, Rye House, Newport, Sittingbourne, Weymouth czy Oxford. Wystartowała jako jedyna kobieta w British Under 15 Championships. Młoda zawodniczka ma za sobą również starty w Polsce. W sezonie 2008 wystąpiła podczas turnieju Eurospeedway w Tarnowie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!