Zuzia Ścibior w klasie quad open na MP w Motocrossie

11 maja 2014
Zuzanna Ścibior jest już po dwóch sesjach treningowych podczas 2 rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie, gdzie startuje w klasie quad open. Poinformowała nas, że ma pewne kłopoty ze swoim quadem, ale w wyścigu zamierza powalczyć o najwyższe pozycje! Tak trzymać!

Dziś na torze w Dębskiej Woli drugi dzień zmagań zawodników podczas Mistrzostw Polski w Motocrossie. Na maszynie startowej zobaczymy klasy: MX85, MX2 JUNIOR, MX QUAD OPEN. Oprócz MP odbędą się również Mistrzostwa Strefy Polski Południowej w klasie MX2 C oraz MX1 C.

W klasie quad open wystartuje zawodniczka, której patronuje Motocaina.pl - Zuzanna Ścibior.

Złapałyśmy wczoraj Zuzię przed wyjazdem na zawody do Dębskiej Woli i oto co nam powiedziała.

- Wyjeżdżam właśnie z Warszawy. Jutro czeka mnie druga runda Mistrzostw Polski w motocrossie w Dębskiej Woli - koło Kielc. Nie trenowalam nigdy na tym torze, wiec poprzeczkę mam wysoko podniesioną. Na pierwszym treningu będę musiała nauczyć się skakać przez hopę. Na starcie stanę standardowo z samymi facetami.

Oba treningi Zuzia ma już za sobą: o 10.25, drugi o 11.45. Donosi nam, że pogoda obecnie jest bardzo ładna: jest lekki wiatr i piękne słońce. Niestety po treningach wyszły pewne problemy z jej quadem. Niebawem nasza zawodniczka udaje się na odbiór techniczny.

Kciuki trzymajmy za Zuzię już za dwie godziny. Jej pierwszy start w 2 rundzie rozpoczyna się o 14.15, kolejny o 16.35.

W polskim quadcrossie w tym roku nie ma podziału na klasy i wszyscy zawodnicy jadą razem. Konkurencja jest ogromna - przewidzianych na zawodach w Dębskiej Woli jest około 20 zawodników startujących na quadach.

Powodzenia!

ZuzannaŚcibior

fot. z archiwum zawodniczki

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!