motocaina.pl logo

Zuzanna Ścibior wystartuje na quadzie w rajdzie enduro!

23 sierpnia 2018
5
"Przecieram nowe szlaki - tym razem czas na długie i piękne odcinki po podlaskich terenach rajdu enduro" - tak zapowiada swój start Zuzia Ścibior podczas 7 i 8 rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w enduro.

"Sezon quadowy powoli dobiega końca. Aby miłym i ciekawym akcentem zakończyć tegoroczne wakacje wybieram się na zawody enduro do miejscowości Romanówka, w której to równe 14 lat temu rozpoczęła się moja przygoda z quadami. Zawody organizowane są przez Klub Motorowy Quercus. Rajd odbędzie się w najbliższy weekend 25-26.08.

Poszerzanie horyzontu i próbowanie wszystkiego, co związane z quadami to mój aktualny kierunek, a marzeniem jest, aby pozostać w tym sporcie jak najdłużej. 

W rajdach enduro jeszcze nigdy nie startowałam, bedzie to mój pierwszy rajd tego typu. Wystartuje na quadzie Yamaha YFZ 450 w klasie Quad Open. Oczywiście rywalizować będę z mężczyznami. Będę jedyną kobietą startującą na quadzie.

Czym rajd enduro różni się od poprzednich wyścigów? Enduro to dyscyplina przede wszystkim długodystansowa. Jedno okrążenie składa się z trzech odcinków specjalnych, dwóch punktów PKC z serwisami oraz dojazdówek. Same dojazdówki liczą ponad 30 km, a odcinki specjalne to 3 km, tzn.: testy cross, enduro oraz extreme. Zawody są dwudniowe. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy zrobią około 5 okrążeń, czyli 200 km, natomiast w niedzielę przejadą o jedno okrążenie mniej. W porównaniu do quadcrossu to jednak spory dystans. Ale przygotowanie quada jak i również rozłożenie sił w enduro jest zupełnie inne niż w dyscyplinach krótkodystansowych. Takie są zasady tej dyscypliny.

W sporcie motorowym nie działam tylko jako zawodnik. Od niedawna otworzyłam swój kanał na You Tubie pod nazwą Zuza Ścibior Quad Racing poprzez który chciałabym rozpowszechnić świat quadów w Polsce. Będziecie mogli znaleźć na nim wiele ciekawych materiałów od vlogów z zawodów, po wywiady, aż do samych szkoleń z jazdy i doboru quada. Jest to projekt związany z wieloma wątkami i mam nadzieję, iż wkrótce będziecie mogli zobaczyć kolejne efekty mojej pracy. Na kanale już w przyszłym tygodniu zostanie opublikowany film jako relacja z 7 i 8 rundy enduro z Romanówki. Zapraszam do oglądania!Lista planów jeszcze na ten sezon jest bardzo szeroka i będę musiała postarać się mocno, aby je zrealizować, bo czasu jest już naprawdę mało. Chciałabym wystartować między innymi 29.09 w Czechach w klasie kobiet. Ponownie wraca klasa kobiet u naszych południowych sąsiadów w quadcrossie i właśnie na tych zawodach będzie ponad 20 zawodniczek, które wystartują w jednej klasie. Zawody mogą przejść do historii. Jeszcze tak liczebnej klasy kobiet w żadnym kraju nie było. Będę walczyła tam o podium!

Kolejne plany to działanie w sferze szkoleń quadowych jak i również naszej polskiej reprezentacji quadowców na Pucharze Narodów w Danii. Więcej informacji już wkrótce na moim fanapage'u.

Sporty quadowe wiążą się z coraz lepszym rozgłosem i zdobywają nowe grupy odbiorców. Jedną z najnowszych informacji jest ta, że firma AmeriGas (dostawca gazu płynnego) została głównym sponsorem nagród za pierwsze miejsca oraz gadżety dla wszystkich zawodników tegorocznego rajdu enduro w Romanówce."

Zapraszamy na kanały Zuzanny:

Profil Zuzi na Facebooku

Świetny kanał Zuzi na You Tube

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje