Zuzanna Ścibior wystartuje na quadzie w rajdzie enduro!

"Przecieram nowe szlaki - tym razem czas na długie i piękne odcinki po podlaskich terenach rajdu enduro" - tak zapowiada swój start Zuzia Ścibior podczas 7 i 8 rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w enduro.

„Sezon quadowy powoli dobiega końca. Aby miłym i ciekawym akcentem zakończyć tegoroczne wakacje wybieram się na zawody enduro do miejscowości Romanówka, w której to równe 14 lat temu rozpoczęła się moja przygoda z quadami. Zawody organizowane są przez Klub Motorowy Quercus. Rajd odbędzie się w najbliższy weekend 25-26.08.

Poszerzanie horyzontu i próbowanie wszystkiego, co związane z quadami to mój aktualny kierunek, a marzeniem jest, aby pozostać w tym sporcie jak najdłużej. 

W rajdach enduro jeszcze nigdy nie startowałam, bedzie to mój pierwszy rajd tego typu. Wystartuje na quadzie Yamaha YFZ 450 w klasie Quad Open. Oczywiście rywalizować będę z mężczyznami. Będę jedyną kobietą startującą na quadzie.

Czym rajd enduro różni się od poprzednich wyścigów? Enduro to dyscyplina przede wszystkim długodystansowa. Jedno okrążenie składa się z trzech odcinków specjalnych, dwóch punktów PKC z serwisami oraz dojazdówek. Same dojazdówki liczą ponad 30 km, a odcinki specjalne to 3 km, tzn.: testy cross, enduro oraz extreme. Zawody są dwudniowe. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy zrobią około 5 okrążeń, czyli 200 km, natomiast w niedzielę przejadą o jedno okrążenie mniej. W porównaniu do quadcrossu to jednak spory dystans. Ale przygotowanie quada jak i również rozłożenie sił w enduro jest zupełnie inne niż w dyscyplinach krótkodystansowych. Takie są zasady tej dyscypliny.

W sporcie motorowym nie działam tylko jako zawodnik. Od niedawna otworzyłam swój kanał na You Tubie pod nazwą Zuza Ścibior Quad Racing poprzez który chciałabym rozpowszechnić świat quadów w Polsce. Będziecie mogli znaleźć na nim wiele ciekawych materiałów od vlogów z zawodów, po wywiady, aż do samych szkoleń z jazdy i doboru quada. Jest to projekt związany z wieloma wątkami i mam nadzieję, iż wkrótce będziecie mogli zobaczyć kolejne efekty mojej pracy. Na kanale już w przyszłym tygodniu zostanie opublikowany film jako relacja z 7 i 8 rundy enduro z Romanówki. Zapraszam do oglądania!

Lista planów jeszcze na ten sezon jest bardzo szeroka i będę musiała postarać się mocno, aby je zrealizować, bo czasu jest już naprawdę mało. Chciałabym wystartować między innymi 29.09 w Czechach w klasie kobiet. Ponownie wraca klasa kobiet u naszych południowych sąsiadów w quadcrossie i właśnie na tych zawodach będzie ponad 20 zawodniczek, które wystartują w jednej klasie. Zawody mogą przejść do historii. Jeszcze tak liczebnej klasy kobiet w żadnym kraju nie było. Będę walczyła tam o podium!

Kolejne plany to działanie w sferze szkoleń quadowych jak i również naszej polskiej reprezentacji quadowców na Pucharze Narodów w Danii. Więcej informacji już wkrótce na moim fanapage’u.

Sporty quadowe wiążą się z coraz lepszym rozgłosem i zdobywają nowe grupy odbiorców. Jedną z najnowszych informacji jest ta, że firma AmeriGas (dostawca gazu płynnego) została głównym sponsorem nagród za pierwsze miejsca oraz gadżety dla wszystkich zawodników tegorocznego rajdu enduro w Romanówce.”

Zapraszamy na kanały Zuzanny:

Profil Zuzi na Facebooku

Świetny kanał Zuzi na You Tube

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze