Zupełnie nowy Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

Nowy CLA 35 4MATIC to najnowszy „wejściowy” model do świata Mercedes-AMG. Czterodrzwiowe coupé dzieli technikę z A 35, ale ma jeszcze bardziej drapieżny wygląd.

2-litrowy silnik R4 turbo generuje moc 306 KM i wysoki moment obrotowy (400 Nm), który trafia do kół obu osi za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej. Zapewnia to sportowe osiągi – przyspieszenie od 0-100 km/h w 4,9 s i prędkość maksymalną 250 km/h (elektronicznie ograniczona).

Zwracający uwagę design jest jednym z głównych atutów CLA Coupé. Właśnie dlatego projektanci AMG zachowali jego podstawową formę, z szerokimi nadkolami i smukłą, sportową „talią”. Dla kontrastu, nowa osłona chłodnicy z podwójną listwą i przedni zderzak AMG z prowadnicami powietrza to już typowe znaki rozpoznawcze CLA 35 4MATIC. Z boku uwagę zwracają 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów (opcjonalnie: 19-calowe) i mocno zaakcentowane panele progowe. Z tyłu dominują zderzak z nową nakładką w kształcie dyfuzora, subtelny spojler pokrywy bagażnika oraz dwie okrągłe końcówki układu wydechowego. Dwuczęściowe, smukłe tylne światła i tablica rejestracyjna umieszczona na zderzaku sprawiają, że tylny pas CLA wygląda na wyjątkowo szeroki.

Fotele modelu pokrywa tapicerka z syntetycznej skóry Artico i mikrofibry Dinamica w kolorze czarnym, wzbogacona o kontrastowe, czerwone przeszycia. Czerwone są także pasy bezpieczeństwa (na życzenie dostępna jest również konfiguracja czarno-szara).

Opcjonalny asystent wnętrza MBUX pozwala bezdotykowo obsługiwać wybrane funkcje z zakresu multimediów oraz komfortu. Rozpoznaje on określone ruchy rąk kierowcy i pasażera z przodu.

Dodatkowe zabiegi usztywniające przednią partię nadwozia zapewniają „bazę” dla uzyskania precyzyjnych reakcji na zmianę kierunku jazdy. Sztywność skrętną i odporność na zginanie zwiększa tu panel usztywniający w postaci aluminiowej płyty przykręcanej pod silnikiem. Aby dodatkowo ograniczyć podatność na skręcanie i poprawić sztywność, w przedniej części podwozia zastosowano dwie rozpórki.

Seryjnie montowany w CLA 35 aktywny napęd na cztery koła AMG Performance 4MATIC płynnie rozdziela moment obrotowy między osiami, Jego zakres sięga od konfiguracji całkowicie przednionapędowej do 50:50. Za transfer momentu obrotowego do tylnych kół odpowiada elektromechanicznie sterowane sprzęgło wielotarczowe.

Wydajny układ hamulcowy obejmuje nowe czterotłoczkowe stałe zaciski typu monoblok oraz 350-milimetrowe tarcze na przedniej osi, a na tylnej jednotłoczkowe zaciski przesuwne oraz tarcze o średnicy 330 mm. Aby lepiej odprowadzać ciepło i zapobiegać spadkom skuteczności przy wielokrotnych hamowaniach, tarcze są wewnętrznie wentylowane i perforowane.

Nowy Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC zadebiutował podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Sprzedaż modelu rozpocznie się 29 kwietnia, a jego wprowadzenie na rynek w Europie Zachodniej nastąpi w sierpniu 2019 r.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze