Agnieszka Serafinowicz

Żubr przed przejściem dla pieszych – nietypowa sytuacja w Hajnówce [WIDEO]

W Wigilię podobno zwierzęta mówią ludzkim głosem, najwyraźniej żubr z Puszczy Białowieskiej miał coś do powiedzenia mieszkańcom Hajnówki.

Do nietypowej sytuacji doszło w tegoroczną Wigilię Bożego Narodzenia w podlaskiej Hajnówce. Na ulicy Warszawskiej, przy przejściu dla pieszych zlokalizowanym niedaleko cerkwi wielkiego męczennika Dymitra pojawił się żubr.

Od razu uspokajamy, nikomu nic się nie stało. Zwierzę dostojnym krokiem podeszło do jezdni, rozejrzało się, w międzyczasie podjechał patrol policji radiowozem z zapalonymi światłami błyskowymi. Żubr widać uznał, że taka atencja to już przesada i ostatecznie zrezygnował z przejścia przez jezdnię wycofując się w stronę sobie znanych rejonów. Sytuację możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Z jednej strony Żubr w mieście to widok niecodzienny, ale pamiętajmy, że Hajnówka to miasto położone na Podlasiu przy granicy Puszczy Białowieskiej, gdzie bytuje ok. połowa dziko żyjącej populacji żubrów w Polsce.

Wybierając się gdziekolwiek w mocno zalesione tereny np. na Sylwestra, warto mieć na uwadze, że na drodze mogą pojawić się dzikie zwierzęta.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze