Żona Bernie’go Ecclestone promuje go jako złego chłopca

Żona potentata, pochodząca z Brazylii Fabiana Flosi, z dumą prezentowała koszulkę z napisem "Dobre dziewczyny kochają złych chłopców" podczas wspólnych spacerów z bossem F1 po padoku w zeszły piątek w Austin.

83-letni Ecclestone spędził ostatni tydzień w Londynie, gdzie zeznawał przed sądem w sprawie głośnego skandalu korupcyjnego z udziałem Gerharda Gribkowsky’ego.

W czwartek były radca prawny Berniego – Stephen Mullens – przyznał sądowi, że podejrzewa, iż Brytyjczyk w 2009 był zamieszany w „przerażającą” kradzież. Zapytany czy sądzi, że Bernie mógł „zaaranżować” przestępstwo z powodu sporu z byłą żoną Slavicą, przyznał:

„Przeszło mi to przez myśl”.

Według niemieckiej gazety Bild, w rzeczywistości Ecclestone jest „złym chłopcem Fabiany” za sprawą faktu, że zespoły F1 są niezadowolone z podziału dochodów w ramach nowych regulacji finansowych.

Dla przykładu, tegoroczna „wypłata” Red Bulla to 72 miliony dolarów, podczas gdy na szczycie znajduje się Ferrari z 99 milionami.

Walczący z ekipą z Maranello Lotus, który ma zaledwie kilka punktów mniej w klasyfikacji konstruktorów może jedynie pomarzyć o takiej sumie…

Najnowsze

Kobiety z benzyną we krwi – spotkania z pasją. Relacja

„Spotkania z pasją” to projekt mający na celu organizowanie spotkań z wyjątkowymi kobietami. Dlaczego wyjątkowymi? Ponieważ każda z nich, mimo wielu przeszkód i przeciwności losu, spełnia się w konkretnej dyscyplinie sportu motorowego, będącej jej życiową pasją.

W niedzielę na torze kartingowym Pole Position w Jankach odbyło się już III spotkanie z pasją. Tematem przewodnim były wyścigi z nutką adrenaliny i kobiecym pazurkiem, dlatego gościem specjalnym były trzy kobiety, które prawdopodobnie zamiast serca mają turbosprężarkę:

Małgorzata Rdest – Mistrzyni Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski 2011 i zarazem  jedyna kobieta w formule 4

Klaudia Podkalicka – kierowca rajdowy cross country i kierowca wyścigowy w Kia Picanto Cup

Karolina Pilarczyk – vice Mistrzyni Europy w drifcie; jedyna polska licencjonowana zawodniczka biorąca czynny udział z zawodach driftingowych w Polsce i Europie.

Od lewej stoją: Karolina Pilarczyk, Klaudia Podkalicka, Małgorzata Rdest.
fot. Paweł Stolarski

Każda z nich opowiedziała o swoim sukcesie, który był okupiony latami treningów, ciężkiej pracy, wyrzeczeń oraz wymagał przełamania własnych lęków. Ale zgromadzeni goście mogli również posłuchać o tym, jak zabić muchę za pomocą bocznej szyby (specjalność Karoliny Pilarczyk), jakie to uczucie kiedy podczas rajdu odkręca się kierownica (wypadek Klaudii Podkalickiej), dlaczego Małgorzata Rdest ma na swoim kasku przyklejoną naklejkę z bananem i jak ważne jest wsparcie najbliższych oraz rodziny podczas uprawiania tak ekstremalnych sportów. Kto nie widział dziewczyn w akcji za kierownicą, miał okazję zobaczyć na specjalnie przygotowanych filmach, które były zaprezentowane podczas spotkania.

Niekwestionowaną atrakcją  był samochód do driftu Karoliny Pilarczyk i to nie tylko ze względu na swoją specyficzną kolorystykę nadwozia. Nissan 200 SX z silnikiem od Corvetty LS3, pieszczotliwie nazywany przez właścicielkę Pink Silvette,  to prawdziwe monstrum z potężnym sercem o pojemności 6.2 l o mocy 550 KM. Karolina zużywa w sezonie około 200 sztuk NOWYCH opon. Po uruchomieniu potwora ryk silnika z pewnością było słychać przynajmniej na Antarktydzie. Aż dziw, że na spotkanie nie wtargnęła armia Green Peace próbująca przejąć to różowe zło.

Po oficjalnej części spotkania każdy z gości mógł porozmawiać z bohaterkami spotkania, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, skorzystać z bezpłatnego, pięciominutowego przejazdu gokartem po torze oraz pooglądać popisy dziewczyn, które pojechały gokartami jako ostatnie.

Zapytane, co radzą wszystkim zgromadzonym gościom, zgodnie odpowiedziały: nie bać się próbować realizacji swoim marzeń oraz porażek, które są nieodłącznym elementem w drodze do sukcesu. W końcu „nie narzekaj, że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt”.

Na spotkaniu panowała sympatyczna atmosfera w oparach oparach benzyny i palonej gumy, rozlosowano upominki wśród uczestników spotkania i poczęstowano ich słodkościami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Zawodniczki z organizatorką spotkania Magdaleną Piasecką (druga od lewej).
fot. Paweł Stolarski

Najnowsze

Motocyklistki Olsztyn – mały klub z wielką pasją!

Szukasz motocyklistek w Warmińsko - Mazurskim? Dołącz do jedynego w tym regionie kobiecego klubu motocyklowego! Spotkaj ciekawe świata kobiety pełne pasji i miłości do jednośladów.

W Polsce powstaje co raz więcej kobiecych klubów motocyklowych. Formują swoje szeregi w ramach szerokości geograficznej albo budują tożsamość w oparciu o konkretną wizję, ideę lub politykę. Odbywają się zloty, mniej lub bardziej oficjalne spotkania. Kobiety lubią i potrafią się bawić we własnym gronie przy akompaniamencie ryczących silników.

Ania ma 26 lat, na co dzień urzędniczka, a prywatnie założycielka klubu. Jeździe od 1,5 roku Virago 550, chociaż marzy jej się Suzuki DL 650 V-Strom. Zapytałam Anię co najbardziej pociąga ją w motocyklach, opowiedziała, że:  „wolność, przestrzeń, wrażenia, adrenalina”. Swoją pasję dzieli z bliskimi osobami, dlatego sprawia jej wiele przyjemności. Przed nią upragniona wyprawa motocyklowa na Chorwację.
Fot. Motocyklistki Olsztyn

Dzisiaj opowiemy o małym klubie motocyklowym Motocyklistki Olsztyn. Tak już chyba jest, że pasja motocyklowa to często wielopokoleniowe hobby i tak też było w przypadku założycielki klubu. W rodzinie Ani temat motocykli zawsze był obecny. Najpierw brat, potem tata, siostra i mąż, który odegrał ostateczną rolę w zdobyciu prawa jazdy.

W Olsztynie było wiele klubów, które skupiały motocyklistów, ale płci męskiej. Pomysł na klub dla kobiet był więc czymś wyjątkowym. Do tej pory zresztą nie ma drugiego takiego w całym województwie.  Powstała nazwa i pomysł na prosty logotyp – Motocyklistki Olsztyn.  Do Ani zaczęły się odzywać pierwsze motocyklistki z Olsztyna, dlatego postanowiła zorganizować spotkanie integracyjne. Przyszło wtedy  12 dziewczyn w różnym wieku – wszystkie połączyła motocyklowa pasja oraz możliwość spotkania w miłym babskim towarzystwie.

Magda, również Olsztynianka od urodzenia, ma 39 lat. Od 3 lat dosiada Harleya Davidsona Sportstera 1200, który z każdym sezon nabiera indywidualnego charakteru. Od kiedy pamięta interesowała się motocyklami. Dla niej nie ma znaczenia dokąd, ale ważne z kim. Motocykl Magdy traktowany jest jak najukochańsze dziecko, ma swoje honorowe miejsce w garażu oznaczone licznymi plamami oleju.
Fot. Motocyklistki Olsztyn

Już po pierwszej imprezie pojawiły się chęci do dalszych spotkań. Wszystko potoczyło się bardzo szybko – lokalna gazeta napisała o nas artykuł, jedna z nas wzięła udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, staramy się reprezentować nasz klub podczas dużych imprez motoryzacyjnych. Nie zabrakło Motocyklistek Olsztyn na Yamaha Ladies Night, jak mówi Ania.

W sezonie dziewczyny spotkały się na zlotach, wspólnych wyjazdach, sezonowych ogniskach i wieczornych pogawędkach. Niedawno obchodziły jako klub pierwsze urodziny.

Dzisiaj Motocyklistki Olsztyn to 20 dziewczyn, starsze i młodsze motocyklistki, nauczycielki, urzędniczki, studentki, żony i matki, kobiety z różnym stażem motocyklowym. Pełne energii i pomysłów.

 

Dziewczyny tworzą wspaniały zgrany team, szczycąc się tym, że w życiu klubu uczestniczą również partnerzy, mężowie, a także całe rodziny. Atmosfera jest wspaniała.

I chociaż jak mówi o trasach w swoim województwie jedna z członkiń klubu –  „długich prostych i do tego nie dziurawych dróg to u nas nie ma, ale Warmia i Mazury to jeden z najbardziej malowniczych i ciekawych do odkrycia rejonów. Jest wiele pięknych dróg prowadzących przez lasy, z tajemniczymi zakrętami, które z pewnością ukażą nam krajobrazy warte wybrania się na wiosenną przejażdżkę.”

Zatem miłe Pani, jeżeli macie ochotę wybrać się w następnym sezonie na Warmię i Mazury warto sprawdzić czy w kalendarzu tego dnia nie odbywa się babska impreza motocyklowa Motocyklistek Olsztyn. Dodatkowo umieszczamy na naszym forum Motocaina miejsce dla wszystkich klubowiczek Olsztyna i możecie tam z nimi porozmawiać i dowiedzieć się więcej.

Ewa, 27-letni oficer nawigator, motocyklistka od roku, pochodzi spod Olsztyna. „Ze względu na praktyczność i niezawodność zdecydowałam się zakupić na Honda Transalp XL650, uważam na tą chwilę motocykl idealny dla mnie. Dowiezie wszędzie gdzie tylko zapragnę.” Dla niej na motocyklu to droga jest celem. Pociągają ją motocyklowe podróże małe i duże… Chciałaby wybrać się z partnerem nad Morze Czarne i połączyć wyprawę z żeglarstwem,  przy okazji zahaczając o piękne Ukraińskie tereny off-roadowe.
Fot. Motocyklistki Olsztyn
Kasia, z pochodzenia Olsztynianka, z zawodu pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji, z zamiłowania motocyklistka od 2 lat. Jeździ z całą rodziną. Zdradza, że „pasją zaraził ją mąż, który sam jest jeździ od 20 lat. Początkowo jako pasażerka zapragnęła być kierowcą. Od dwóch lat realizuje pasję rodzinnie, jeździ z 8 letnią córką.” Gdy córka Kasi miała 5 lat kupili jej motocykl elektryczny wyglądający zupełnie jak cross, dziś jeździ już na motorze crossowym Honda CRF 70.
Fot. Motocyklistki Olsztyn

Najnowsze

Szpadzistki na motocyklach – niezwykła sesja fotograficzna

Sesja motocyklowa z udziałem szermierzy na wózkach inwalidzkich? Dlaczego by nie?! Materiał o tym, jak pokonywać własne bariery!

Niepełnosprawni na motocyklu – a może pełnosprawni? Czytaj nasz materiał tutaj

Niedawno napisała do nas Patrycja, czerpiąca z życia energiczna muszkieterka na wózku inwalidzkim. Zwróciła się z prośbą o udostępnienie informacji o tym, że wspólnie z dziewczynami z drużyny planowały sesję fotograficzną. Poszukiwały u nas idealnego modela, którym okazał się być motocykl w roli głównej. Padło pytanie do czytelniczek Motocainy o udostępnienie jednośladu do zdjęć.

Muszkieterki należą do Integracyjnego Klubu Sportowego AWF. Czerpią z życia garściami i są pełne uśmiechu, radości i życia. Na sesji pojawiła się nasza czytelniczka razem z Yamaha Wild Star 1600, komentując później, że „przywitali ją uśmiechnięci ludzie z silną energią życiową i wielkim zaangażowaniem dla swojej pasji. Wszystkie osoby z poczuciem humoru, w różnym wieku, polscy medaliści, olimpijczycy, obecni i przyszli oraz zasłużeni członkowie tej sekcji, znani między innymi z telewizji, pierwszych stron gazet.”

Fot. Klub Sportowy AWF

Jak mówią same bohaterki wydarzenia pomysł sesji powstał dość spontanicznie. „Można powiedzieć, że na początku zaczęło się niewinnie. Chciałyśmy się spotkać i zrobić sesję zdjęciową. Pomysł się rozwijał i tak o to małymi krokami, dzięki bezinteresownej pomocy i wsparciu wspaniałych ludzi, udało nam się zaprosić do współpracy fotografów, fryzjerów i wizażystki. Sesja nabrała całkiem profesjonalnego wymiaru i rozpędu. Zrobiliśmy burzę mózgów i wpadliśmy na pomysł sesji na „ostro” czyli w rockowym klimacie. Chcieliśmy pokazać osoby niepełnosprawne w innym świetle i odejść od stereotypów. Chcieliśmy też wypromować nasz sport.”

O niepełnosprawnych w sportach motorowych pisałyśmy wcześniej tutaj

Sama sesja oprócz ciężkiej pracy włożonej w jej zorganizowanie, okazała się świetną zabawą. Początkowym pomysłem było zrobienie sesji wyłącznie w strojach szermierczych, ale ostatecznie wybrano rockowy kontrast z motocyklowym pazurem. Pomysł urodził się w głowie Patrycji Haręzy, której marzeniem było usiąść na motocyklu i pozować na nim, zamiast na wózku.

Fot. Klub Sportowy AWF

Sesja odbyła się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie mieści się sala sportowa, na której trenują zawodniczki. Same określają to miejsce swoim drugim domem zatem nie wyobrażały sobie lepszego. Zresztą, organizatorem był Integracyjny Klub Sportowy AWF, a pomysłodawczyniami same zawodniczki wraz z Alicją Nowicką rehabilitująca szermierzy na wózkach.

Jak napisała Monika, czytelniczka Motocainy, w podsumowaniu tej akcji: „Byłam pod wrażeniem, jaką wielką przyjemność sprawiliśmy nowo poznanym walecznym i dzielnym szermierzom. My udostępniliśmy nasz wolny czas i motocykl, a w zamian otrzymaliśmy spojrzenie na życie z zupełnie innej perspektywy. Zapamiętam Waszą serdeczność, miłe rozmowy, malujące się zadowolenie  na radosnych twarzach i spokój, kiedy mogliście się odprężyć i w skupieniu pozować do zdjęć. Po tym spotkaniu w  mojej głowie  kołacze  się pytanie: Kto w naszym społeczeństwie jest bardziej niepełnosprawny i kto stawia najwięcej  barier niepełnosprawnym?”

Motocyklistów było ostatecznie trzech. Monika i Oscar, którzy dowiedzieli się o akcji z naszego portalu oraz rehabilitant AWF Michał wraz z Hondą CB500.W sesji wzięło w sumie udział sześć kobiet i sześciu mężczyzn trenujących szermierkę. Ludzi, którzy na codzień pracują, mają rodziny i prowadzą zwykłe życie.

Fundacja Trzciana zapronowała pomoc w powstaniu kalendarza na rok 2014 ze zdjęciami z sesji. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Najnowsze

Prezenty świąteczne od Mini

Jak co roku listopad i grudzień to czas zakupu świątecznych prezentów. Tradycyjnie już MINI Lifestyle przygotowało specjalną kolekcję upominków dla niej, dla niego oraz dzieci.

Torebka MINI Big Duffle Bag
fot. Mini

Całą kolekcję produktów świątecznych od Mini zobaczysz w naszej galerii – kliknij tu.

Dla niej
Torebka MINI Big Duffle Bag to idealna rzecz dla entuzjastki podróży i sportu. Torebka w stylu retro ma dwa uchwyty i odpinany długi pasek. Dostępna jest w jedenastu mocnych kolorach, również w złotym.

Czapka MINI Lapeer Hat zimą zapewni dobrą izolację dzięki futrzanym nausznikom.

Bluza MINI Sweat Hoodie to sportowa bluza z kieszeniami i kapturem jest idelana na długi zimowe domowe wieczory. Różowe wypełnienie i suwak dodają jej charakteru.

Dla niego
Rower MINI Folding Bike Lime z pewnością będzie odznaczał się pośród gwiazdkowych prezentów. Aluminiowa rama, koła 20 cali, osiem przerzutek tworzą szybki i zwinny rower. Wystarczy kilka ruchów i rower się składa. Dodatki specjalne to pompka wmontowana w sztycę siodełka i adapter KLICKfix do mocowania akcesoriów.

Rower MINI Folding Bike Lime
fot. Mini

Walizka MINI Rooftop Cabin Trolley to idealna rzecz do podróży, zarówno służbowej jak i weekendowej. Walizka ma sztywne ścianki i ozdobiona jest wyścigowymi paskami – jest lekka i pomieści sobie wyjątkowo dużo rzeczy. Walizka ma cztery kółka w sportowym stylu.

Zegarek MINI Chronograph Watch (srebrny lub czarny) wyróżnia się sportowym wzornictwem i wieloma funkcjami. Jest wodoodporny (do 100 metrów), ma stoper, tachometr, wyświetlacz daty i podświetlane wskazówki.

Dla małych i dużych
Splątane kable odejdą do przeszłości dzięki MINI Zipper Earplugs. Słuchawki z przewodem o kształcie zamka błyskawicznego nie będą się plątać. Dostarczają doskonałego dźwięku i dostępne są w kolorze białym lub czarnym.

Dzięki myszce komputerowej MINI Liquid USB Mouse miejsce pracy nie będzie nudne! W przezroczystej części myszy pływa sobie malutki samochód MINI Cooper. Myszka dostępna w kolorze czarnym lub białym, z nadrukiem Black Jack i czerwonym lub jasnym kablem USB.

MINI Baby Racer
fot. Mini

MINI iPad Sleeve (odpowiedni dla Ipada 2 i 3) to idealne ochrona dla tabletów. Zamykany na zamek pokrowiec jest dostępny w dwóch rodzajach – szachownica lub pas, takie jak na pokrywie silnika MINI.

Dla dzieci
MINI Baby Racer to samochód przeznaczony do zabawy dla dzieci w wieku od półtora roku do trzech lat. Dostępny w kolorze czerwonym i w czekoladowym brązie. Tablicę rejestracyjną można dowolnie spersonalizować. Przednie światła samochodu są takie, jak w „dorosłej” wersji MINI. Podobnie jak pasy na pokrywie silnika. Zabawka ma zaokrąglony przód, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo podczas zabawy w domu.

MINI Snow Rocker,przeznaczony dla dzieci powyżej 10 roku życia, jest gwarancją świetnej zabawy na śniegu. Do wybory pasy w stylu MINI albo flaga Wielkie Brytanii.

MINI Bulldog Big – to najlepszy kompan do dziecięcych zabaw. Piesek z pluszu ma czarną chusteczkę i smycz z logo MINI.

www.MINI-shop.com

Najnowsze