Zoe Wenham szaleje na torze!

Po dwu miesięcznej przerwie od startów Zoe Wenham powróciła w wielkim stylu do ścigania na Brands Hatch w Wielkiej Brytanii.

fot. Zoe Wenham

Po długiej przerwie zawodniczce sprawiało wielką przyjemność pokonywanie samochodem pierwszych metrów na torze Brands Hatch. I było to widać w kwalifikacjach. Zoe wykręciła 3 najlepszy czas sesji. Jak się okazało Wenham tym sukcesem przejdzie do historii wyścigów w Wielkiej Brytanii. Jest pierwszą kobietą, która w Volkswagen Racing Cup UK zaszła tak wysoko w kwalifikacjach. Choć sam wyścig tak dobrze je nie poszedł, gdyż zakończyła pierwszy start na 15, a drugi na 8 miejscu to jednak jak sama podsumowuje: „Udowodniłam dużo ludziom, że nie jestem tutaj tylko po to, aby być numerem startowym. Jestem po to, aby zostawić na torze serce i walczyć o cele, które chce osiągnąć.”

Zawodniczka ta jest najwyżej rozstawioną w klasyfikacji generalnej kobietą, do tego należą do niej tytuły najmłodszego kierowcy, który stanął na podium w Volkswagen Cup. Jak podsumowuje Zoe do tej puli chce dołożyć jeszcze pierwsze zwycięstwo w niedalekiej przyszłości.

Trzymamy kciuki, aby to marzenie wkrótce się spełniło!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze