Znowu zmiany regulaminu

Wczorajsze spotkanie Komisji F1 przyniosło kolejne propozycje zmian dotyczących przepisów obowiązujących w sezonie 2010.

Na trochę ponad miesiąc przed pierwszym wyścigiem FIA World Motor Sport Council otrzyma do końcowej akceptacji propozycje komisji. Zmiany w punktacji mają zachęcać zawodników do wygrywania – jak podano w informacji prasowej

System punktowy za kolejne miejsca w wyścigu

Miejsce Punkty
1 25
2 18
3 15
4 12
5 10
6 8
7 6
8 4
9 2
10 1

 

Użyć i oddać…
fot. autorka

Liczba i zastosowanie opon
Liczba przysługujących zespołowi zestawów opon na suchą nawierzchnię została zredukowana z 14 do 11. Celem zmotywowania zespołów do pracy w trakcie piątkowych sesji treningowych, jeden z zestawów musi zostać zwrócony przed rozpoczęciem drugiej sesji, a dwa komplety przed trzecią sesją w sobotę.

Poprawa jakości widowiska
Następnym elementem wprowadzanej przez FIA strategii jest propozycja, według której samochody zakwalifikowane do Q3 muszą wystartować do wyścigu na tych samych oponach, które były używane w momencie ustanowienia rezultatu dającego im określone miejsce na starcie.

Za rekomendacją Prezydenta FIA Komisja rozpatruje również możliwość wprowadzenia w F1 nowych technologii przyjaznych środowisku.  
Oficjalna informacja informuje również, że w sezonie 2011 ma zostać wprowadzona zmiana dotycząca rozmiaru słynnych dyfuzorów. Zredukowana zostanie ich wysokość ze 175 mm do 125 mm.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze