Zmotoryzowana Barbie

Przyszła na świat w 1958 roku (co oznacza, że jest w wieku mojej mamy, obie trzymają się równie dobrze). Nazywa się Barbara Millicent Roberts. Na całym świecie jest jednak znana pod czułym zdrobnieniem: Barbie.

Barbie typu Harley z 1999 roku
fot. galeria-barbie.blogspot.com

Co jakiś czas powracają głosy oburzenia, że kultowa lalka wypacza w oczach dziewczynek obraz wyglądu prawdziwej kobiety i utrwala w ich podświadomości szkodliwe wzorce (niebotycznie wąska talia, nieproporcjonalne biodra, nogi do nieba i tak dalej), co owocuje groźnymi kompleksami. Jednak pomimo tychże głosów, lalka Barbie od wielu dekad pozostaje ulubioną zabawką dziewczynek, niemal ikoną popkultury, zajmuje też 43. miejsce na liście „101 najbardziej wpływowych postaci, które nigdy nie istniały”.

Popularność Barbie w połączeniu z jej zawodową elastycznością (na przestrzeni swojej kariery imała się kilkudziesięciu różnych zajęć, od pracownicy McDonalda po kierowcę rajdowego) kusi znane marki. Twarz słodkiej blondyneczki jest wręcz idealna marketingowo.

 

Barbie może wszystko. Łącznie z podbijaniem bezdroży i autostrad.

 

Barbie typu Harley z 2009 roku
fot. flickr.com

W 1984 roku dzieci oszalały na punkcie uśmiechniętej Barbie na skuterze. Skuter był różowiutki, dzięki czemu pasował idealnie do równie różowiutkiego kasku Barbie, ubranej w niebieski strój do jazdy i z poręcznym plecakiem na zakupy zarzuconym na ramię. „Motorino” zrobiło nieprawdopodobną karierę wśród włoskich dzieci, prawdopodobnie z uwagi na (wciąż rosnącą) popularność skuterów w Italii.

 

W 1990 roku Barbie w towarzystwie swojego umiłowanego Kena i G.I. Joe pojawiła się w reklamie Nissana 300ZX. Zrobiona na rudo, w seksownej obcisłej sukience, przedkłada Joe, właściciela czerwonego Nissana, nad opatrzonego Kena… enjoy the ride!

W 1999 roku Barbie po raz pierwszy usiadła na siodełku Harleya. Wystąpiła w skórzanych spodniach nabijanych ćwiekami, z klamrą w kształcie logo firmy, i skórzanej kurtce z prawdziwym zamkiem. Towarzyszący jej Ken zaprezentował się w skórzanej kamizelce i dżinsowej koszuli, czarując dwudniowym zarostem. W zestawie nie zabrakło gogli, apaszki, chusty, kasków (czarny dla pani, czarny z wzorem płomienia dla pana), plecaka i maleńkich kluczyków do motocykla.

W 2009 roku Harley pochylił się nad Barbie po raz kolejny. Tym razem wersja jest bardziej drapieżna. Barbie ma włosie przefarbowane na czarno, kremową kamizelkę i spodnie, a Ken ulizaną blond grzywkę, ale za to prawdziwy tatuaż z wzorem trupich czaszek.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze